Už jste to viděli? Umělá inteligence navrhne efektivního robota během několika sekund

Už jste to viděli?  Umělá inteligence navrhne efektivního robota během několika sekund

Předpokládaná doba čtení: 2-3 minuty

EVANSTON, IL – Vědci z Northwestern University vyvinuli první svého druhu program umělé inteligence, který dokáže navrhnout fungující roboty od nuly během několika sekund.

Za tímto účelem výzkumný tým jednoduše vyzval program, aby „navrhl robota, který může chodit po rovném povrchu“.

„Vytváří tento náhodný objekt podobný houbě a vyhodnocuje jeho chování. Nemusí být dobrý v chůzi nebo v čemkoli, co chcete, aby tento robot dělal,“ řekl Sam Kriegman, odborný asistent počítačových a chemických a biologických věd. Strojírenství a strojírenství na univerzitě. „Díky jednoduchému, ale úhlednému matematickému triku může vidět do budoucnosti a vědět, jak změny v těle ovlivní jeho chování (a) zlepší nebo zhorší.“

Jak program AI mění tvar těla a pohybuje se kolem „svalů v těle“, stává se stále lepší v tom, k čemu byl naprogramován, v tomto případě při chůzi po rovném povrchu. Po pouhých 10 pokusech byl program schopen vytvořit chodícího robota Viděno ve videu.

Software umožní komukoli „sledovat vývoj v akci“ na svém notebooku nebo smartphonu, řekl Kriegman. Vnímá to také jako velký pokrok pro vědu.

„Pokud přemýšlíte o tom, „Jak se můžeme dozvědět o evoluci?“ „Nemáme stroj času a nemůžeme cestovat zpět v čase, abychom viděli, co se stalo na naší planetě a viděli, jak vznikl život,“ řekl Kriegman. „Je velmi obtížné dělat vědu v těchto podmínkách, kde neexistuje Máte pouze jeden datový bod: život na Zemi. „Je těžké podívat se na tento datový bod a zjistit, co se stalo v průběhu času.“

Nyní, prostřednictvím programu výzkumného týmu Northwestern, bude moci každý sledovat vývoj AI v akci.

Kriegman řekl, že doufá, že průlomy povedou k novým nápadům a nakonec k novým a užitečným technologiím.

Nejnovější příběhy o umělé inteligenci

Další příběhy, které by vás mohly zajímat

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *