Uvádí se, že NHL se nezúčastní zimních olympijských her v Pekingu

Detroit Asociace hráčů národní fotbalové ligy a její hráčská asociace dokončily rozhodnutí, které se v posledních týdnech zdálo nevyhnutelné.

Podle mnoha zpráv se NHL a NHLPA dohodly, že nepošlou hráče na únorovou olympiádu v Číně.

Hlavní příčinou, zejména za okolností posledních týdnů, je COVID-19.

Virus, konkrétně varianta omicron, způsobil v posledních týdnech zrušení 50 zápasů kvůli rychlému šíření a dal NHL důvod neposílat své hráče na zápasy.

Rozhodnutí, o kterém se očekává, že bude brzy oficiálně oznámeno, způsobí zklamání mezi hokejovými fanoušky po celém světě – stejně jako mnoho hráčů, kteří se těšili na své první olympijské hry (mladé hvězdy Conor McDavid, Auston Matthews, Dylan Larkin) , nebo některé hvězdy NHL pravděpodobně jejich poslední šance (veteráni Sidney Crosby, Alex Ovechkin).

Hráči Red Wings Larkin (USA), Moritz Seider (Německo), Filip Hronek a Filip Zadina (Česká republika) a možná, vzhledem k jeho působivému začátku, Lucas Raymond (Švédsko) byli údajně mezi hráči, o kterých se uvažovalo, aby reprezentovali své země.

NHL a Hráčská asociace si účast na olympiádě v letech 2022 a 2026 vyjednaly loni během kolektivního vyjednávání poté, co se NHL rozhodla neúčastnit olympijských her v roce 2018 v Jižní Koreji.

Jedním z klíčových vodítek pro NHL ohledně olympijských her v Číně a její šance odstoupit z této akce je však to, zda její pravidelná sezóna byla „podstatně ovlivněna“ odloženými zápasy kvůli COVID-19.

Odložení velkého počtu zápasů vyvolalo toto ustanovení a mezi hráči narůstal strach z cesty do Číny na tento turnaj.

Říká se, že pozitivní test na COVID udrží sportovce v Číně na tři až pět týdnů, což je vyhlídka, která zvláště rozrušila hráče NHL s jejich rodinami.

Na rozdíl od předchozích olympijských her existoval pocit, že tyto budou mít spíše bublinkovou atmosféru, s malým pohybem pro sportovce v olympijské vesnici a se spoustou testování na COVID.

READ  2021 Australian Open Kurz, Semifinálové předpovědi: Veteran Tennis Guru odhaluje tipy Brady vs. Machové

„Právě teď se toho děje hodně,“ řekl Larkin minulý týden, když se ho zeptali na olympiádu. „Zabýváme se zde COVIDem, měli jsme telefonáty (s hráčskou unií) a rozhovory a vy jste četli zprávy o tom, jaké by to mohlo být v Číně, a to je nešťastné.

„Bylo by velmi nešťastné, kdyby někdo zůstal v karanténě tak dlouho, aniž by věděl, kdy se vrátíte domů. Je to škoda pro všechny sportovce.“

Generální manažer Wings Steve Zerman, který získal zlatou medaili jako hráč a generální ředitel týmu Kanady, v sobotu řekl, že chápe přitažlivost soutěže pro hráče na olympijských hrách, ale také chápe obavy z nákazy virem v Číně a nutnosti karantény. . na několik týdnů.

Olympiáda je událost, kterou se trenéři a hráči chtěli zúčastnit, ale záhada kolem Covidu byla znepokojivá, řekl minulý měsíc trenér Wings Jeff Blashel, který trénoval tým USA na mistrovství světa mužů a juniorů.

„Je to jedna z věcí, do kterých chce každý jít, a hráči to rozhodně dělají a vím, že to dělají i zúčastnění trenéři, a to může být pro hru skvělé,“ řekl Blachel. „(Ale) když máte co do činění s neznámými a zabýváte se tím, čím jsme si dva roky prošli s COVIDem, snažte se nedělat rozhodnutí, dokud nebudete mít absolutně všechny informace po ruce.“

Téměř všechny informace, které NHL a její hráči potřebují, upadly v posledních týdnech do zmatku, což přinutilo ligu zastavit sezónu od středy do soboty bez zápasů, cvičení nebo návštěv týmů.

Týmy se mohou vrátit do zařízení v neděli ve 14 hodin za účelem tréninku a testování, přičemž pravidelná sezóna bude pokračovat následující den.

Wings zatím neoznámili, kdy se uskuteční jejich první trénink. Wings by se měli utkat v New Yorku v pondělí proti Rangers a další zápas ve středu proti New York Islanders.

READ  Antik spouští ukrajinský televizní balíček

NHL nyní využije čas mezi 6. a 22. únorem, který byl naplánován na olympiádu, k odehrání nedávno odložených zápasů, i když to může být obtížné, protože v některých severoamerických arénách nejsou k dispozici.

Jak by teď vypadaly olympijské hokejové soupisky vzhledem k nedostatku zaměstnanců NHL v některém z týmů?

Očekává se, že bude naplněn profesionály, kteří hrají buď v menších ligách v Severní Americe nebo Evropě, spolu s několika amatérskými hráči. To byl případ mnoha olympijských týmů na jihokorejských hrách v roce 2018, přičemž mezi mnoha sportovními fanoušky byl zájem jen vlažný.

[email protected]

Twitter: @tkulfan

Nabízíme skvělou cenu za digitální předplatné. klikněte zde.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.