Původ života na Zemi mohl být po celou dobu zde

Původ života na Zemi mohl být po celou dobu zde

Původ života na Zemi byl vždy záhadou. Po mnoho let se vědci dívali na hvězdy a věřili, že stavební kameny života, které určovaly evoluci zde na naší planetě, pocházejí z asteroidu, komety nebo meteoritu. Nyní však někteří vědci tvrdí, že skutečný původ života na Zemi mohl být celou dobu zde na Zemi.

A Nový papír Přihlášeno k odběru Pokrok vědyKromě nového článku zveřejněného na KonverzaceKlade si otázku: „Co když vznik života na naší planetě byl celou dobu tady? Je to zajímavý způsob, jak zjistit, kde život na naší planetě začal, a zúčastnění vědci tvrdí, že prvky, které umožnily život – nazývané těkavé látky – mohly být na Zemi přítomny od počátku.

Několik prvků je považováno za těkavých, včetně uhlíku, vodíku, dusíku a skupiny prvků, které výzkumníci nazývají chalkogeny. Všechny tyto těkavé látky, mezi které patří také síra, selen a telur, se odpařují snadněji než jiné prvky. A pochopení toho, jak se dostali na Zemi, by nám také mohlo pomoci pochopit původ života na Zemi.

Zdroj obrázků: H_Ko/Adobe

Je to nejrozšířenější teorie známá jako Teorie pozdní kůryŘíká, že Země byla nejprve vytvořena z málo těkavých materiálů. Vyšší koncentrace těkavých látek se však začaly objevovat poté, co na povrch planety začaly dopadat objekty bohaté na těkavé látky (meteority, komety, asteroidy), které umožnily její úplné zformování.

Problém této teorie je ale v tom, že tato tělesa bohatá na těkavé materiály tvoří jen asi půl procenta hmotnosti Země. Jako taková by většina těchto prvků dorazila až nějakou dobu po vytvoření zemského jádra. Na druhou stranu, nový výzkum říká, že Země měla tyto těkavé látky sama o sobě a že základní prvky pro život zde byly od počátku, během raného formování planety.

READ  Juice: Proč to trvá tak dlouho?

Studie se také zdá být v souladu se studií sledující původ vody na Zemi, tvrdí vědci. Je to určitě zajímavý nápad a mohl by poskytnout další pochopení původu života na Zemi, protože vědci pokračují ve studiu.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *