Kvitová porazila Rybakina v zápase mistrovství Wimbledonu v Adelaide

Kvitová porazila Rybakina v zápase mistrovství Wimbledonu v Adelaide

Petra Kvitová připomněla své schopnosti před Australian Open, když v pondělí porazila Elenu Rybakinu a utkala se s úřadujícími wimbledonskými šampionkami na Adelaide International Stadium.

Dvaatřicetiletá Kvitová, která vyhrála All England Club v letech 2011 a 2014, se při výhře 6-3 7-5 nad úřadující wimbledonskou šampionkou opírala o solidní podání.

Bývalá světová dvojka Kvitová čerpala formu také z nedávného turnaje Poháru národů, na kterém reprezentovala Českou republiku a získala pozoruhodné vítězství nad třetí nasazenou Jessicou Pegulaovou ze Spojených států.

Rybakina se stala první hráčkou z Kazachstánu, která vyhrála hlavní titul Ve Wimbledonu porazil Anase Jabeura minulý rok. Do pondělního zápasu proti Kvitové, jejíž podání pečetilo klíčové body, se ale těžko dostávala.

„V minulé sezóně jsem prohrála (s Rybakinou) a vedla jsem opravdu skvěle, podávala jsem opravdu dobře, takže jsem se soustředila na své podání, čekala jsem na své šance, abych to zlomila,“ řekla Kvitová. A moje služba dnes fungovala velmi dobře. To mě velmi těší.

„Bylo to o (ovládání) podání a prvním jednom nebo dvou shromažďovacích bodech.“

Většina hráčů uvítala formát smíšených týmů United Cupu jako úspěch a uvítala neobvyklou zkušenost, kdy hráči a hráčky spolupracují jako členové týmu.

„Užil jsem si United Cup a hraní s hráčkami,“ řekla Kvitová. „Byla to jiná atmosféra a dal mi skvělý trénink, také skvělý přístup, takže jsem sem přišel hrát velmi dobře.“

Kvitová se nyní ve druhém kole utká se Zeng Kenwenovou Shelby Rogersovou.

Wimbledonská šampionka Garbine Muguruzaová byla poražena v prvním kole. Muguruzaová se zapojila do main draw jako divoká karta a prohrála 6-3 6-4 s osmou nasazenou Belindou Bencic.

Předtím Švýcarka Jill Teichmannová, která se zapojila do Poháru národů, porazila Anastasii Pavljučenkovovou 7:5, 6:4.

READ  Moyes znovu buduje svou reputaci a mění kulturu front ve West Hamu Sportovní

A na Hobart International Championships Američanka Lauren Davisová porazila svou čtvrtou nasazenou krajanku Sloane Stephensovou 6:2, 6:2. Pro Stephensovou to byl druhý výjezd z prvního kola v řadě poté, co prohrála jako druhá nasazená na ASB Classic v Aucklandu.

___

Více z AP Tennis: https://apnews.com/hub/tennis a https://twitter.com/AP_Sports

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *