Jediná dávka vakcíny COVID nestačí u jedinců s mírnými případy viru – NBC Chicago

Vědci z Institutu pro výzkum politiky Northwestern University tvrdí, že nová studie ukázala, že jedna ze dvou dávek vakcín COVID-19 neposkytuje dostatečnou ochranu proti viru u jedinců, kteří již dříve měli mírné nebo asymptomatické případy onemocnění, což znamená, že se jedná o stále doporučeno. Jednotlivci dostávají dvě dávky vakcíny.

Podle tiskové zprávy vydané vědci studie zkoumala, zda jedinci, kteří dříve měli mírné nebo asymptomatické případy koronaviru, mohli dosáhnout vysoké úrovně imunity pouze s jednou dávkou vakcíny Pfizer nebo Moderna namísto dvou doporučených dávek. .

Studie nezkoumala rozdíly mezi mírnými případy COVID a vakcínou Johnson & Johnson z hlediska síly imunitní odpovědi.

Vědci tvrdí, že studie ukazuje důležitost získání vakcín proti koronaviru, protože léčba funguje jako nejlepší způsob, jak pokročit směrem k imunitě stáda a pokročit směrem k ukončení epidemie.

Profesor Thomas McDaid, který byl jedním z jedinců, kteří pomohli dát studii dohromady, řekl: „Naše data naznačují, že cesta k imunitě stáda je skutečně prostřednictvím očkování.“

Studie zjistila, že jedna dávka „neposkytuje dostatečnou ochranu většině lidí s mírnými nebo asymptomatickými případy COVID-19“, a že tito jedinci by měli dostat dvě dávky léčby.

S více dočasnými očkovacími klinikami v Illinois zdravotníci doufají, že bude dosaženo dalšího pokroku v podávání dávek a snižování výskytu případů. Zpráva Gene DeSalva z NBC 5.

Podle tiskové zprávy se studie zúčastnilo téměř 10 000 osob v celém regionu Chicagoland. Vědci pro studii použili dva různé typy testů na protilátky, jeden poskytuje přesné měřítko předchozí expozice koronaviru, aby pomohl identifikovat ty s méně závažnými případy COVID, a druhý poskytuje míru ochranné imunity. Proti viru.

Studie zjistila, že mírné nebo asymptomatické případy COVID „generují nižší úroveň ochranné imunity“ než ty, které vyplývají z obou dávek vakcíny proti koronaviru.

READ  Vzácné velrybí ryby, které v Monterey Bay vidělo vozidlo MBARI s hlubinným roverem

„Tyto mírné a asymptomatické případy nevytvářejí velkou ochranu, což zpomalí postup k imunitě stáda (bez vakcíny),“ uvedl McDade.

Podle vědců vyvolali jedinci, kteří přežili těžší stavy, včetně těch, kteří vyžadovali hospitalizaci, silnější imunitní odpověď s jedinou dávkou.

„Zjistili jsme, že lidé s klinicky potvrzenými závažnými případy COVID reagují na první dávku vakcíny velmi silnou odpovědí na antivirotika a opět velkou ochrannou imunitou,“ uvedl McDade.

Vědci tvrdí, že získání dvou dávek vakcíny COVID je nejlepší způsob, jak zajistit ochranu před samotným virem a dosáhnout závažnějších výsledků u těch, kteří se nakazili virem, a že studie je dalším důkazem těchto argumentů.

„Je opravdu důležité, aby lidé dosáhli nejvyšší úrovně ochrany, aby mohli pro naprostou většinu lidí získat pouze dvě dávky vakcíny,“ uvedl McDade.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *