Francouzský námořník Laurent Camproby přežil 16 hodin pod lodí, která se převrhla v Atlantském oceánu

Francouzský námořník Laurent Camproby přežil 16 hodin pod lodí, která se převrhla v Atlantském oceánu

Suspenze

Francouzský námořník uvězněný pod plachetnicí, která se převrhla v Atlantiku, použil vzduchovou bublinu, aby přežil, dokud nebyl o 16 hodin později zachráněn, uvedli představitelé španělské pobřežní stráže.

moře, Španělská média ho identifikovala jako Laurenta Camprobyho a v pondělí vyslal nouzový signál, když se jeho škuner Sailor Jean Solo převrhl. 14 mil od pobřeží Ze španělských Cesargových ostrovů.

sexy video Španělský pátrací a záchranný potápěč se vynoří z oživení, když klepe na dno člunu a poslouchá známky života. Poté, co byl v úterý zachráněn, dvaašedesátiletý Kambrobi podle britského listu The Guardian řekl, že byl schopen přežít díky vzduchové bublině. Španělská pobřežní stráž a zprávy v médiích.

Námořník řekl, že byl šokován, když si uvědomil rozsah poškození svého člunu – roztříštěný stěžeň, zničený tah, kýl a většina vybavení pryč.

„Nemohl jsem pochopit, jak se mi podařilo přežít,“ Camproby z Marseille, Pro španělský list La Voz de Galicia. „Podmínky byly velmi nepříznivé.“

Pobřežní stráž říká, že pár, který se ztratil při plavbě ve Virginii, byl nalezen v bezpečí

Camproby vyplul na své 40 stop vysoké lodi v neděli z portugalského hlavního města Lisabonu, Podle agentury Reuters. Účastnil se kvalifikačního závodu pro nadcházející soutěž v transatlantické sólové plavbě Route du Rhum, která se koná každé čtyři roky.

V pondělí dorazil do Fisterry na západě Španělsko, kde čelil silnému větru a třímetrovým vlnám, si brzy uvědomilo, že jeho loď ztratila kýl, Je to paprsek, který se táhne doprostřed lodi, řekl v rozhovoru pro La Voz de Galicia.

„Zkoušel jsem stáhnout hlavní plachtu, když se loď začala naklánět,“ řekl deníku. „Takže bez velkého přemýšlení jsem nastoupil a během 15 sekund se loď převrhla.“

READ  Boris Johnson za potlačení vlády na Covid WhatsApps

na záchranné misi, která byla popsána jako „Na pokraji nemožnéhoZáchranné posádky bojovaly s rozbouřeným mořem. Vicente Copello, člen speciálního operačního týmu pobřežní stráže, Pro televizní kanál laSexta Že když plavčík v pondělí večer narazil do člunu, aby zjistil, jestli tam jsou nějací přeživší, dostal odpověď.

„Tehdy jsme věděli, že pod tím někdo je,“ řekl.

Voda však byla příliš krutá na to, aby se pokusili zachránit. Tým tedy musel počkat do dalšího rána, aby to zkusil znovu.

Zatímco Camprubi čekal na pomoc, řekl, že k dýchání použil vzduchovou bublinu a snažil se nepanikařit. Sdělit Nevyhrajte de Galicia to Byla to myšlenka, že už nikdy neuvidí svou ženu a děti, která mu pomohla přežít utrpení.

Dodal, že vzduchová bublina byla dlouhá asi 27 palců v pondělí, ale přes noc se dramaticky zmenšil. V úterý byla voda plná a on věděl, že čas běží. Ale řekl, že zachoval chladnou hlavu.

„Nikdy jsem nezpanikařil,“ řekl listu La Voz de Galicia. Snažil jsem se vidět realitu a hledat řešení. Bál jsem se, že už své děti nikdy neuvidím.“

Představitelé pobřežní stráže uvedli, že potápěči v úterý plavali pod člunem, aby osvobodili námořníka, který měl na sobě záchranný oblek a byl ponořen po kolena.

Copello, člen pobřežní stráže, řekl novinářům, když se potápěči přiblížili k lodi, námořníci skočili do mrazivé vody a proplavali pod lodí, aby se dostali na hladinu.

„Z vlastní iniciativy se dostal do vody a vystoupil volně, s pomocí potápěčů, kteří ho museli táhnout, protože pro něj bylo těžké vyjít v záchranném obleku,“ řekl Copello TV La Seixta.

Krátce v úterý odpoledne byly na videokazetě vidět záchranné týmy, jak ho táhnou do bezpečí.

READ  Rovníková Guinea uzavírá své velvyslanectví v Londýně

Camproby, zkušený jachtař, který se zúčastnil mnoha domácích i mezinárodních soutěží, řekl listu La Voz de Galicia, že tato zkušenost ho přiměla k rozhodnutí, že již nebude profesionálně závodit.

„Už nechci riskovat svůj život,“ řekl. „Chci se jen postarat o svou rodinu.“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *