„Naprosto fascinující“ mapování sleduje drobné útočníky

„Naprosto fascinující“ mapování sleduje drobné útočníky

Vědci při hledání hmyzu mohou strávit 1 000 hodin zkoumáním téměř 10 000 stromů na ploše přes 40 akrů. Nebo při použití pohodlnějšího přístupu zvládnou totéž asi za hodinu. Vědci se stále více obracejí na technologii dálkového průzkumu, aby usnadnili hledání těžko detekovatelných rostlin a volně žijících živočichů v krajině. na Více než deset letmluvili o potenciálu lidaru (detekce světla a měření vzdálenosti), který se tradičně používá k dokumentaci archeologických nalezišť, k detekci invazních druhů, včetně invazní trávy, která Tankování lesních požárů v Austrálii. Ve studii zveřejněné 12. března Metody v ekologii a evolucitým popisuje, jak byl lidar použit k identifikaci malých mravenců v trnitých akátových stromech v Keni s více než 80% přesností.

„Je to docela cool, dělá to přesně to, co říkají,“ říká Nate Sanders, ekolog z University of Michigan, který se na studii nepodílel. vědy. „Používají opravdu výkonnou technologii k odběru vzorků biodiverzity, kterou by jinak nemohli odebírat.“ Harvardská behaviorální ekoložka Naomi Pierceová studuje vztah mezi akáciovými stromy a mravenci, kteří je obývají, ale najít mravence je obtížné. Výzkumníci doufají, že lidar nabízí lepší přístup. jako vědy vysvětluje, Crematogaster nigriceps Mravenci žvýkají listy vnějších větví stromu, zmenšují korunu a brání kvetení. Postižený strom tak vypadá úplně jinak než ostatní stromy v okolí.

Vědci vycvičili lidarový systém, aby hledal stromy obývané mravenci, a poté vyslali dron vybavený lidarem, aby prozkoumal 40 akrů, které byly domovem 9 680 akácií. Poté provedli terénní průzkum stejné oblasti a porovnali data. Průzkum lidaru odhalil stromy obsazené mravenci s přesností až 82 %, uvádí studie. Jak říká Pierce vědy„Za jednu hodinu můžete udělat to, co nám trvalo 1000 hodin.“ Tato technologie má schopnost sledovat škůdce stromů, jako je jedlovec vlnatý a padlí, které také mění vzhled stromu a uvolňují peníze na řešení problémů. Dá se ale využít i k vyhledávání invazních druhů nebo těch, kterým hrozí vyhynutí. Jak poznamenal Sanders: „Dokázali byste prozkoumat celou východní Afriku za týden, kdo ví?“ (Další hmyzí příběhy.)

READ  Co je to „internetová apokalypsa“ a jak bychom se měli obávat?

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *