Sanchez nasbíral na závodech Českého poháru v plavání impozantní čísla

Kayla Sanchez na nedávném Českém poháru v Plzni vybojovala čtyři zlata a jedno stříbro, když splnila podmínku trvalého pobytu před oficiálním závodem pod filipínskou vlajkou.

Sanchez, 21, se rozhodl závodit na Filipínách proti Kanadě, ale Mezinárodní plavecká federace doporučuje, aby absolvoval 365denní pobyt v zemi, aby mohl soutěžit na hrách jihovýchodní Asie, asijských hrách a olympijských hrách. Jeho francouzská zkratka je FINA.

Prezident Philippine Swimming Inc. Leilani Velasco řekl, že Sanchez, který trénuje pod švýcarským trenérem Lucou Cabrillo, získal zlato na 50 a 100 metrů volný způsob a stříbro na 200 a 100 metrů polohový závod jednotlivců a 50 metrů znak.

Jeho součet v České republice se však nemohl rovnat rekordům SEA Games a Asijských her, když se závodilo na 25m trati.

Velasco řekl, že rodačka z Toronta Sanchezová, která je držitelkou stříbrné a bronzové medaile ženské štafety s Kanadou na loňských olympijských hrách v Tokiu, ukázala záblesky budoucnosti filipínského plavání na mezinárodní scéně.

„S Lucovým vedením a Kayliným přístupem a odhodláním věřím, že se rozhodně můžeme těšit na umístění na stupních vítězů v mnoha zámořských soutěžích,“ řekl Velasco v pondělí pro BusinessMirror.

Cabrillo je bývalý reprezentační trenér rodného Švýcarska a v současné době zastává post izraelského národního týmu, když vedl tým na loňských olympijských hrách v Tokiu. Zajímavé je, že Cabrillo a izraelští plavci uspořádali v červnu loňského roku tréninkový kemp v New Clark City Aquatic Center, než se vydali do Tokia.

Sanchez bude závodit na mistrovství světa ve vodním sportu ve Fukuoka v červenci a na 19. Asijských hrách v Hangzhou v Číně v září, řekl Velasco. Kambodži však chybí 13 dní do dokončení své rezidence na květnových SEA Games.

„Kayla začala trénovat s Lucou loni 5. září,“ řekl Velasco. „Český mítinek minulý víkend měl za cíl stanovit měřítko toho, jak postupuje jeho trénink.“

READ  PHS Alam pomáhá Ukrajincům v českém městě - můžete pomoci

Velasco řekl, že Sanchez stále závodil pod kanadskou vlajkou v Plzni.

„Je to velmi povzbudivé. Filipínská plavecká komunita je rozhodně nadšená, že uvidí, čeho dosáhne mezi dneškem a olympijskými hrami v Paříži v roce 2024,“ řekl. „PSI se nemůže dočkat, až příští rok uvidí Kaylu v barvách země.“

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.