Ukrajina a Rusko: Co teď potřebujete vědět

Ukrajina a Rusko: Co teď potřebujete vědět

Turecko uvedlo, že Rusko a Ukrajina v pátek podepíší dohodu o znovuotevření ukrajinských černomořských přístavů vývozu obilí, což je nadějný signál, že by se globální potravinová krize způsobená ruskou invazí mohla zmírnit. Ekonomika

– Kancelář tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana uvedla, že Ukrajina, Rusko, Turecko a generální tajemník OSN Antonio Guterres v pátek podepíší dohodu o obnovení vývozu obilí do Černého moře. * Německý regulátor uvedl, že se toky plynu z Ruska do Německa prostřednictvím plynovodu obnovily asi o 40 procent, což ovlivnilo cíle Německa doplnit zásoby plynu a přepravit plyn do zemí včetně Francie, Rakouska a České republiky.

Německá vláda představila nová opatření na úsporu energie v obavě, že pokračující pokles dodávek ruského plynu povede k jeho nedostatku v zimě. – Kreml řekl, že všechny potíže s dodávkami ruského zemního plynu do Evropy jsou způsobeny západními omezeními.

* Návrh EU, aby členské státy snížily spotřebu plynu o 15 % v rámci přípravy na možné omezení dodávek z Ruska, naráží na odpor vlád, což vyvolává pochybnosti, zda budou souhlasit s nouzovým plánem. Ukrajinská centrální banka devalvovala hřivnu o 25 % vůči americkému dolaru a požádala své věřitele, aby na dva roky zmrazili její mezinárodní platby dluhopisů, aby zaměřila své zmenšující se finanční zdroje na odrazení Ruska.

Ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že poslední kolo sankcí EU je nezákonné a bude mít „vážné důsledky“ pro bezpečnost a části globální ekonomiky. bojování

Šéf britské rozvědky uvedl, že ruská armáda pravděpodobně v nadcházejících týdnech zahájí na Ukrajině určitou operační pauzu, což dá Kyjevu klíčovou příležitost reagovat. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj po setkání s vysokými vůdci řekl, že ukrajinská armáda má schopnost dosáhnout na bojišti a způsobit Rusku těžké ztráty.

* Británie uvedla, že se zdá, že se ruské síly blíží k druhé největší ukrajinské elektrárně Vohlihersk, 50 km severovýchodně od Doněcka, s cílem dobýt kritickou infrastrukturu a města Kramatorsk a Sloviansk. – Starosta Charkova Igor Terekov řekl Telegramu, že jedna z nejhustěji osídlených oblastí Charkova, druhého největšího města na Ukrajině, byla bombardována. Regionální prokuratura uvedla, že tři byli zabiti a 23 zraněno.Rusko popírá, že by se zaměřilo na civilisty.

READ  Tollemache Inn v Granthamu hostí 12denní pivní festival

– Ředitel CIA William Burns ve středu řekl, že Spojené státy odhadují, že bylo zabito asi 15 000 ruských vojáků a 45 000 mohlo být zraněno, a dodal, že Ukrajina utrpěla těžké ztráty. Nebylo okamžitě možné ověřit zprávy z bojiště.

(Tento příběh nebyl upraven pracovníky Devdiscourse a je automaticky generován ze sdíleného zdroje.)

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *