Braverman odstupuje, konzervativní poslanci v chaosu při hlasování

Braverman odstupuje, konzervativní poslanci v chaosu při hlasování

Pokud jste se k nám právě přidali, Westminster zažil jeden ze svých nejvíce vzrušujících dnů v posledních letech.

Den začal tím, že se Liz Trussová střetla s vůdcem labouristů sirem Keirem Starmerem PMQ. Náš politický redaktor Chris Mason si myslel, že to „pravděpodobně dobře dopadlo“, jak doufala. Ale dnešní chaos teprve začínal…

Zprávy rozbily jedno z ozubených kol Senior poradce, Jason Stein, byl suspendován Uprostřed hlásí, že byl zodpovědný za negativní brífinky proti bývalému poradci Sajidu Javidovi.

Mezitím bylo konzervativním poslancům řečeno, že hlasování o frakování, které je naplánováno na několik hodin, bude Hlasování o důvěře vláděTo znamená, že jim může být pozastaveno členství v parlamentní straně, pokud pro ni budou hlasovat. Tři konzervativní poslanci rychle oznámili svůj záměr postavit se proti vládě.

Pozornost se ale brzy obrátila na Downing Street Ministryně vnitra Suila Bravermanová rezignovalaŘekla, že porušila ministerský zákon. Použila svůj rezignační dopis k útoku na „falešné vládní sliby“.

Bravermana brzy nahradil bývalý ministr dopravy a spojenec Rishi Sunaka Grant Shapps.

právě teď V parlamentu vypukl chaos, Poté, co se zdálo, že ministři ustoupili od toho, aby návrh ekonomického frakování vyslovili předsedovi vlády o důvěře. Podle zákonodárců, kteří scény sledovali, byli konzervativní poslanci na podporu Liz Truss šikanováni a zdrsněni. Ministři odmítli obvinění z použití fyzické síly.

Zároveň se objevily zprávy, že obě vlády Hlavní bičWendy Morton a cum bič Craig Whitaker již není v pozici. Zatím jejich pozice stále nejsou jasné, ale snažíme se to objasnit.

READ  Sledujte: Biden si zapomněl potřást rukou s brazilským prezidentem v nejnovějším trapném gaffe

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *