Nejnovější vakcína Covid-19 a novinky ze světa

Mluvčí Evropské komise Eric Mamer hovoří během konference v Bruselu v Belgii 5. března 2020. Dursun Aydemir / Anadolu Agency / Getty Images

Evropská komise začala klást základy pro očkovací pas, který by mohl umožnit občanům Evropské unie cestovat letos v létě, oznámila.

Mluvčí UNHCR Eric Mamer uvedl, že komise plánuje zveřejnit legislativní návrh na vydání osvědčení o očkování do konce března.

V lednu se Evropská unie a jejích 27 členských států dohodly na souboru pokynů, které by tvořily základ pasů, „ale je třeba upřesnit přesné informace,“ uvedl.

Aby nedocházelo k diskriminaci a odmítání občanů na hranicích, záměrem výboru je, aby pasy „uváděly nejen to, zda byla osoba očkována, či nikoli, ale také to, zda tato osoba nedávno podstoupila test polymerázové řetězové reakce (PCR), nebo může být považován za imunního Proti viru Covid, dodal Mamer, „ze zdravotních důvodů, jako jsou protilátky“.

Na otázku, zda se rozsah právního návrhu rozšíří i na mezinárodní cestující cestující do Evropské unie, Mamer odpověděl: „Budeme se vám muset vrátit, jakmile bude návrh předložen. V tuto chvíli nemůžeme poskytnout podrobnosti.“

Johannes Bahrik, mluvčí pro digitální ekonomiku Evropské unie, při rozšiřování podrobností o technické přípravě, která v současné době probíhá, řekl: „Je otázkou: jak lze certifikát ověřit, protože je důležité, aby byl bezpečný; jak jsou data v bezpečí; jaká je technická norma. „

„Všechny tyto podrobnosti nyní musí být odsouhlaseny mezi členskými státy na základě stanovených pokynů,“ řekl Bahrki.

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen ve svém projevu po setkání evropských vůdců minulý týden uvedla, že bude trvat „nejméně tři měsíce“, než budou vydány pasy.

„Pokud chceme, aby byl tento zelený certifikát platný do léta, členské státy budou muset rychle zavést implementaci,“ uvedl von der Leyen. „Budou muset zajistit rychlé a úplné nasazení v národním zdravotním systému a v hraničních systémech.“

READ  Aktualizace trhů 1-CEE - české korunové společnosti zvyšují české sazby, přísná očekávání

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *