Ukradněte keltské zlaté mince z Německého muzea v úžasné loupeži

Ukradněte keltské zlaté mince z Německého muzea v úžasné loupeži

V úterý bylo z Keltského a římského muzea v Praze ukradeno obrovské množství starých keltských zlatých mincí Manching, NěmeckoPodle bavorské státní policie. Úřady oceňují mince, které dohromady váží asi 4 kilogramy (8,8 lb), na více než 1 milion dolarů.

„Ztráta keltského pokladu je katastrofa,“ řekl agentuře DPA bavorský ministr vědy a umění Markus Blume. „Jako důkaz naší historie jsou zlaté mince nenahraditelné.“

483 mincí bylo poprvé nalezeno v roce 1999 Starověké keltské osídlení Známé jako Oppidum Manching. Archeologové si rychle uvědomili, jak vzrušující byl objev: mince představovaly největší nález keltského zlata ve 20. století. Pohřeb je také předmětem probíhajícího vědeckého výzkumu keltských obchodních sítí.

Největší nález keltského zlata ve 20. století byl učiněn poblíž Manchingu v roce 1999.
(Foto Frank Machler/DPA z Getty Images)

Klimatičtí aktivisté sypou moukou nasprejované BMW

The Informoval o tom list Sueddeutsche Zeitung Okolnosti loupeže byly přímo z hollywoodského filmu. Aby se vyhnuli spuštění poplachu, zloději přestřihli telekomunikační kabely, které způsobily výpadky internetu a telefonu v celém Mansheng.

Kradení Údajně to trvalo jen 9 minut.

„Muzeum je ve skutečnosti přísně střežené místo. Ale všechny kontakty s policií byly přerušeny,“ řekl bavorskému listu starosta Manchingu Herbert Nerb. „Tady pracovali profesionálové.“

Policie se obrací na svědky, kteří mohli v blízkosti muzea vidět podezřelé osoby nebo mají jiné informace, které by mohly vést k nalezení pokladu.

Keltské a římské muzeum je na snímku ve večerním světle v německém Manchingu v úterý 22. listopadu 2022.

Keltské a římské muzeum je na snímku ve večerním světle v německém Manchingu v úterý 22. listopadu 2022.
(Armin Weigel/dpa přes AP)

Robert Gebhard, vedoucí Bavorské státní archeologické sbírky v Mnichově, odhadl hodnotu pokladu na 1,6 milionu eur (1,65 milionu dolarů). „Archeologové doufají, že mince zůstanou v původním stavu a někdy se znovu objeví,“ řekl s tím, že jsou dobře zdokumentované a těžko se prodají.

READ  Kvůli nerovnoměrnému šíření onemocnění Covid v Austrálii jsou země opatrné před zrušením blokování

Vysvětlil, že „nejhorší varianta, tavení, by pro nás znamenala úplnou ztrátu“, a poznamenal, že samotná fyzická hodnota zlata by při současných tržních cenách dosáhla pouze asi 250 000 eur.

Prodejce starožitností v New Yorku byl indickým soudem odsouzen k 10 letům vězení

Manshingova loupež je jen poslední ze série muzejních loupeží, které má Německo to v posledních letech sužuje.

V listopadu 2019 zloději přepadli drážďanský Zelený trezor, jednu z největších evropských sbírek pokladů. Hodnota šperků, které byly ukradeny během této loupeže, se odhaduje na 100 milionů dolarů. Šest Němců obviněných z podílu na krádeži se letos v lednu postavilo před soud.

Předtím, v březnu 2017, byl ukraden „velký javorový list“, zlatá mince považovaná za druhou největší na světě. Bode Museum v Berlíně.

Kliknutím sem zobrazíte aplikaci FOX NEWS

Orgánům se nepodařilo získat věci ukradené z obou krádeží.

K této zprávě přispěly agentury Associated Press a Reuters.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *