Sopka La Palma, živé aktualizace dnes: erupce, varování před tsunami a nejnovější zprávy | Kanárské ostrovy

Trička Solidarity získávají finanční prostředky pro oběti sopky La Palma

Šest týdnů po erupci španělské sopky La Palma se objevilo několik místních organizací Začali prodávat trička, tašky a další zboží, aby získali peníze pro ty, kteří kvůli sopce přišli o domov nebo práci.

Zpráva zní, že La Palma zůstane silná. Je to jen malý příspěvek na pomoc postiženým lidem, řekl 47letý Pedro Garcia, který provozuje Creaprint v Los Llanos de Arridan, nejbližším velkém městě k proudu lávy.

V jeho obchodě mohutná mechanická tiskárna chrlí nejnovější várku černých triček zdobených designem pouličních značek, které ukazují některé vesnice zachycené v lávové stezce. „Až tohle skončí, bude to pro nás jen začátek. Právě teď panuje obrovské množství nejistoty,“ řekl.

Bylo prodáno více než 2 000 triček v maloobchodním prodeji za 10 EUR (11,58 USD) za kus, přičemž veškerý výtěžek šel obětem.

Jeden návrh zobrazuje stylizovanou mapu La Palmy obklopenou lidmi, kteří si spojují ruce, aby vytvořili prsten ve tvaru srdce, zatímco na jiném je fráze „Popel nesený větrem, vzpomínky zůstávají“ obklopena obrazem černobílé sopky. Carlos Cordero, 31, začal prodávat zboží ve svém vlastním obchodě s oblečením v Los Llanos, protože cítil, že je to nejrychlejší způsob, jak přímo pomoci ostrovanům. Prodal přes 1000 košil a tašek.

READ  Přední čínský komentátor vyzývá odborníky na COVID, aby promluvili

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.