Apple zvažoval nákup Bing od Microsoftu, aby mohl bojovat s Google Search

Nezveřejněné svědectví odhalilo, že Apple zvažoval vyzvat Google ve vyhledávacím poli akvizicí vyhledávače Bing od Microsoftu, ve vzácném nahlédnutí do zákulisí manévrů v odvětví, kterému dominuje Google.

Soud ve Washingtonu, D.C., ve středu odpečetil svědectví viceprezidenta společnosti Apple Johna Giannandrea po veřejné kritice, že velká část přelomového antimonopolního stíhání proti společnosti Google se odehrává za zavřenými dveřmi. Právníci Applu argumentovali proti nutnosti, aby Giannandrea zaujal jeho stanovisko, a požadovali, aby mnoho podrobností týkajících se obchodu Applu s Googlem bylo zapečetěno na základě obchodních tajemství.

Tato zkušenost pomohla vysvětlit, proč se tak málo technologických gigantů snaží vážně konkurovat Googlu v sektoru vyhledávání, kde si Google udržuje stálý 90procentní podíl na trhu. Apple tuto možnost podle svědectví Giannandrea zvažoval, ale opustil myšlenku pokračovat ve své lukrativní dohodě o sdílení příjmů s Googlem. Další velcí výrobci chytrých telefonů také udržují podobné smlouvy se společností Google.

Akciová výzkumná firma Sanford Bernstein odhaduje, že Google letos zaplatí Applu až 19 miliard dolarů za to, aby se Vyhledávání Google stalo výchozím nastavením na iPhonech a dalších zařízeních, což je dohoda, o které manažeři Applu jen zřídkakdy veřejně diskutovali.

Odhalení verze Applu bylo široce očekáváno pozorovateli soudu poté, co to před dny oznámil soudce Amit Mehta. Giannandrea původně vypovídal na veřejnosti jen 10 minut, než dokončil zbytek slyšení.

Žaloba společnosti Google je prvním antimonopolním případem podaným ministerstvem spravedlnosti proti velké technologické společnosti za více než dvě desetiletí. Slyšení byla Vyvolalo to odpor kvůli jejich utajení, než Mehta a Google obrátili kurz a zveřejnili další posudky.

Giannandreaovo svědectví odráží, že v rámci Applu proběhla rozsáhlá studie, zda by mohl porazit Google spuštěním vlastního vyhledávače. Řekl, že Apple začal odstraňovat skromný počet vyhledávacích dotazů ze svého vyhledávače Safari tím, že je „zachytává“ pomocí funkce Safari Suggestions, místo aby všechny dotazy předával přímo Googlu.

READ  Vampire Survivors, nejlepší hra roku 2022, dostává poslední aktualizaci

„Přemýšlím o tom, že dostáváme první sousto do jablka, abych tak řekl,“ řekl Giannandrea z pódia 22. září. „Zachytíme každý dotaz, který se pokusíte vznést, a pokusíme se rozhodnout, zda vám můžeme pomoci.“

Giannandrea také uvedl, že Apple se v roce 2018 setkal s Microsoftem, aby prodiskutovali možnost získání jeho vyhledávače Bing. Rozhovory byly v té době úzce vedené, řekl, protože „je těžké něco rozběhnout, když víte, že se chystáte prodat“. Akvizice Bingu, společného podniku s Microsoftem a další možnosti, byly tehdy představeny generálnímu řediteli Applu Timu Cookovi v slide decku.

Giannandrea řekl, že po vyhodnocení jejich možností dospěl k „konečnému názoru“, že by Apple neměl pokračovat v akvizici Bingu. Cook řekl Microsoftu, že dohodu odmítají.

Text také odráží to, že Apple používá Bing od Microsoftu jako vyjednávací čip při vyjednávání dohody o sdílení příjmů s Googlem. „Postavíme je [Microsoft] „Vytvořte další vyjednávací páku k udržení míry akvizic od Googlu a posílejte naši možnost nahradit Google v budoucnu,“ napsal Adrian Perica, senior viceprezident Applu, v interním e-mailu, který během procesu přečetl prokurátor ministerstva spravedlnosti.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *