Therese Coffeyová, proč chcete, aby Britové měli menší právo toulat se než dobytek?

Therese Coffeyová, proč chcete, aby Britové měli menší právo toulat se než dobytek?

Více než polovina konzervativních voličů v průzkumu YouGov byla obecně pro rozšíření práva na roaming

7. října 2023 v 6:00 hodin(Aktualizováno 9:34 ráno)

„Upřímně řečeno, mám dost kampaně za právo toulovat se. Jediné, co má právo se toulat, jsou farmáři a jejich prasata a jejich dobytek,“ řekla Therese Coffey, státní tajemnice pro životní prostředí, potraviny a záležitosti venkova. Tento týden na konzervativní obědové konferenci sponzorované British Shooting and Conservation Association.

Toto prohlášení mě zaujalo ze dvou důvodů. Zaprvé, tyto „věci“ – farmáři, krávy a prasata – jsou stejné „věci“, které se zdá, že její strana má v úmyslu prodat (znečištěnou) řeku tlakem na dovoz vysoce uhlíkových zvířat s nízkými životními podmínkami z velké dálky. Jako Austrálie a Mexiko.

Druhým je, že by to znamenalo, že by hospodářská zvířata měla mít absolutní právo na toulky spíše než britská veřejnost, která, když se dotazovala v červnovém průzkumu YouGov, ukázala silnou podporu pro rozšíření práva na toulky v Anglii s 56 procenty Britů. Pro tuto myšlenku hlasovali konzervativní voliči.

O právo toulat se Anglií a Walesem se dožaduji od roku 2007, kdy jsem si kvůli nedostatku peněz a téměř žádné veřejné dopravě uvědomil, jak málo se mohu ponořit do přírody.

A kdykoli předpokládáte, že bychom měli mít stejnou svobodu toulat se v Anglii a Walesu jako ve Skotsku (za posledních 20 let mělo podobná práva jako ti, za něž se vedly kampaně v Anglii a Walesu), lidé vyvolávají směšná přirovnání.

Angličtí a skotští aktivisté si vyměnili nápoje, než je nalili do vody, aby měli právo se toulat.  Aktivisté provedli hromadné narušení poblíž hranice mezi Anglií a Skotskem, aby požadovali, aby vláda Westminsteru přijala stejné zákony o pozemkové reformě jako skotský parlament.  Skotští obyvatelé se mohou legálně pohybovat téměř po celé vnitrozemské zemi a vodách za předpokladu, že dodržují určitá základní pravidla, jako je odstranění všech svých věcí – praxe známá jako Leave No Trace.  V Anglii volný přístup pokrývá 8 % země, s výjimkou pěšin, a divoké kempování je nezákonné všude kromě malé oblasti na Dartmooru, která byla dočasně zrušena počátkem tohoto roku, když místní vlastník půdy obhajoval svůj zákaz u soudu.  .  Datum focení: Sobota 23. září 2023.
Angličtí a skotští aktivisté si vyměnili nápoje, než je nalili do vody, když potulní aktivisté zorganizovali hromadný přestupek poblíž hranice mezi Anglií a Skotskem (Obrázek: GETTY)

„Jak by ses cítil, kdyby někdo tábořil na tvém dvoře?“ Například. Takže, abych se snížil na tuto smíšenou úroveň, navrhuje Covey, abych umožnil farmáři a jeho stádu neomezený přístup do mé zahrady?

READ  Rostoucí význam měkkých dovedností při zvyšování produktivity

Samozřejmě ne – v obou případech. Jádrem hnutí Right to Roam je soubor pravidel a předpisů, které umožňují zodpovědný přístup – známý jako Leave No Trace.

Skotsko je jednou z mnoha zemí, které to již dělají a dělají to dobře; Na podporu této skutečnosti má dvě desetiletí dat a zkušeností.

Severské země, jako je Norsko, Švédsko, Finsko a Island, dodržují „právo každého člověka“ (ve všech případech s omezením na 70 metrů od obydlí nebo parků) a činí tak po staletí, a které vidí svobodu pohybu. – ​​a přístup do vnitrozemských vod – jako právo. Zásadní pro každého. Jiné země mají různé upravené verze tohoto, včetně Estonska, Švýcarska, Rakouska, České republiky a mnoha dalších.

Organizace jako BASC vždy rády poukazují na hodnotu, kterou přidávají do ekonomiky – která nedávno dosáhla 100 milionů liber, což je fakt, který lidé jako Coffey často chválí. Porovnejte to však s 2,1 miliardami GBP, kde konzervativní odhady naznačují, že přístup do venkovního prostředí by mohl NHS ušetřit snížením nákladů na léčbu v důsledku zvýšené úrovně aktivity.

Sama Coffeyová řekla v projevu na červnové konferenci Future of the Rural: „Náš venkov tvoří více než 90 procent naší půdy… Je to živé, dýchající, pulzující místo, které tolik přispívá ke zdraví a štěstí. milionů ročně.“ V Anglii se však právo na roaming vztahuje pouze na 8 procent.

Proč by se někdo, kdo ví, že je to pravda, snažil omezit přístup tím, že poruší svůj závazek zrušit lhůtu pro registraci historických práv průchodu, čímž přijde až o 41 000 mil potenciálních stezek, ale také postaví farmáře proti turistům?

Je čas odložit tyto zastaralé a polarizující taktiky stranou a otevřít venkov všem.

READ  David Moyes říká, že West Ham by měl využívat nové zdroje moudře a dobře

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *