Česká vláda snižuje rovnátka pro Omicron, období izolace | WSAU News / Talk 550 AM 99,9 FM

BREAK (Reuters) – Česká vláda zkrátila dobu izolace pro jedince pozitivní na Kovit-19 ze sedmi dnů na pět, připravuje se na Omigran, který bude podle expertů do poloviny ledna dominantní variantou v zemi.

Kromě povinných inspekcí ve školách, které byly znovu otevřeny tento týden, schválila vláda od 17. ledna plošné testování v institucích.

Země s 10,7 miliony obyvatel zaznamenala v posledních týdnech prudký pokles počtu nově nakažených z maxima zaznamenaného na konci listopadu a počet hospitalizací je třetinový ve srovnání s loňským březnem.

Omigron však již byl nalezen v desítkách populací a příklady ze zemí jako Spojené státy nebo Spojené království ukazují, že šíření je bleskové.

Středopravá vláda premiéra Petra Fialy, který je ve funkci od poloviny prosince, tvrdí, že krátká doba izolace je vhodná kvůli rychlé inkubaci nové varianty a jejímu rychlému šíření.

„Na základě zahraničních zkušeností je potřeba zkrátit izolaci a izolaci na pět dní,“ řekl Fiala.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Walek uvedl, že úprava vstoupí v platnost 11. ledna.

Valek zopakoval, že vakcína je hlavní zbraní proti epidemii, protože vláda usiluje o zvýšení proočkovanosti a podporu přeočkování.

Česká republika stále zaostává za svými protějšky v EU, přičemž 62,2 % běžné populace je plně očkováno a distribuováno 2,55 milionu přeočkování.

(Zprávy Robert Mueller; Střih Nick McPhee)

READ  7 2,7 miliardy žaloby na Fox News

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *