Thajský soud rozhodl o pozastavení PETA v parlamentu kvůli hlasování o premiérovi

Thajský soud rozhodl o pozastavení PETA v parlamentu kvůli hlasování o premiérovi
  • Parlament projednává nominaci PETA
  • Vylezte na horu a staňte se premiérem
  • Jedna strana tvrdí, že pozastavení neovlivní premiérovu kandidaturu
  • Beta předvídá „předem naplánované“ překážky

BANGKOK (Reuters) – Thajský ústavní soud nařídil ve středu dočasné pozastavení výkonu funkce premiérem nominovaného zákonodárce Peta Limjaroonrata, což oznámil, když se parlament znovu sešel, aby mohla být jeho poslední šancí převzít funkci premiéra.

Rozhodnutí soudu přišlo poté, co přijal případ, kdy PETA, lídr vítězné strany Hnutí vpřed, nemůže kandidovat ve volbách 14. května, protože v rozporu s volebními pravidly vlastní akcie mediální společnosti.

Dvaačtyřicetiletý liberál Pita s americkým vzděláním ztratil svou původní kandidaturu na premiéra v parlamentním hlasování minulý týden a k tomu, aby se stal příštím premiérem, potřebuje podporu více než poloviny dvoukomorového parlamentu.

Musí překonat zuřivý odpor soupeřů, kteří jsou v rozporu s anti-establishmentovými ambicemi jeho strany, včetně monarchisty jmenovaného senátora, který ve své původní nabídce odmítl PETA.

Bezprostředně nebylo jasné, zda oznámení soudu zmaří středeční hlasování, protože zákonodárci stále diskutují o nominaci PETA.

Parlamentní pravidla sepsaná armádou po převratu v roce 2014, která se vychýlila v její prospěch, extrémně ztěžují organizaci PETA sestavení vlády s osmikoalicí, kterou nadále podporuje.

Soudní rozhodnutí, druhý aktivní případ týkající se Pety, přišlo v době, kdy zákonodárci diskutovali o tom, zda povolit Petě soutěžit ve druhém hlasování o premiérské křeslo, které bylo podle politických rivalů již zamítnuto.

Péťa tvrdil, že vlastnictvím akcií mediální společnosti iTV neporušil žádná pravidla, protože ta se léta nepodílela na mediálních operacích. Soud v prohlášení uvedl, že má 15 dní na to, aby na komentář odpověděl.

READ  Porušovatelé zákona v Číně nuceni pochodovat ulicemi

Move Forward uvedl, že soudní rozhodnutí nemá na řízení žádný vliv.

„Beta zůstává podle zákona kandidátem na premiéra,“ dodala a vyzvala lidi, aby sledovali televizní debatu.

PETA musí vyšplhat na horu, aby se stal premiérem, a středeční dvojitá výzva jeho politických nepřátel a soudu byla překážkou, kterou očekával.

V úterním rozhovoru s agenturou Reuters řekl, že tyto kroky byly „předem naplánované“, zpochybnil načasování a popsal snahu královské armády zmařit jej jako „překonaný rekord“.

Thajsko vede úřednickou administrativu od března a uplynulo 65 dní od ohromujícího volebního vítězství hnutí Move Forward nad vojensky podporovanými stranami po devíti letech vlády ovládané generály.

(Zprávy) Banarat Thepjumpanat, Pannu Wongcha-Om a Chayot Setbunsareng; Napsal Martin Beatty; Editoval Robert Purcell

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *