JPL hodlá kvůli nedostatku financí propustit více než 500 zaměstnanců – NBC Los Angeles

Laboratoř Jet Propulsion Laboratory NASA se připravuje propustit 530 zaměstnanců spolu se 40 dodavateli, protože federálně financované výzkumné a vývojové centrum nedostává podle interní zprávy finanční prostředky na fiskální rok 2024.

„Ačkoli stále nemáme prostředky na fiskální rok 24 ani poslední slovo Kongresu o přidělení rozpočtu na ukázkové příjmy Marsu (MSR), jsme nyní v pozici, kdy musíme podniknout další významná opatření ke snížení našich výdajů,“ řekla Dr. Lori Leshinová prohlášení. Dopis zaměstnancům v úterý.

Nadcházející propouštění se dotkne 8 % celkové pracovní síly JPL.

Většina zaměstnanců JPL byla požádána, aby ve středu pracovala z domova, uvádí zpráva. Během „povinného dne práce na dálku“ se většina pracovníků nebude moci dostat do Jet Propulsion Laboratory (JPL) v Pasadeně.

Po středečním ranním setkání s aktualizací virtuálních zaměstnanců bude každý zaměstnanec informován e-mailem, zda se ho propouštění dotklo, uvádí zpráva. Přístup propuštěných pracovníků k systémům JPL bude zastaven „velmi krátce po oznámení,“ dodal Leshin.

„Toto je nejtěžší akce, kterou jsem musel podniknout od doby, kdy jsem se stal ředitelem JPL, a vím, že se k vám všem přidávám a přeji si, aby to nebylo nutné,“ dodal Leshin.

Očekávalo se, že všichni dotčení zaměstnanci budou během 60denní výpovědní lhůty i nadále pobírat svou základní mzdu a benefity.

READ  Najděte tajemná černá vejce ukrytá hluboko v oceánu

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *