Pokud toužíte po tomto, může to být časná známka demence

Demence může mít mnoho forem – od vaskulární demence po frontotemporální demenci až po Alzheimerova chorobaMohou ovlivnit mozek odlišně. A zatímco všechny různé typy způsobují ztráta paměti A změny osobnosti, z nichž každá může také vykazovat své vlastní příznaky a příznaky, které vám nebo vašemu pečovateli mohou říci, co se děje.

Vědci zjistili, že jeden z těchto typů, frontotemporální demence (FTD), má výrazné příznaky, které mohou sloužit jako včasné varovné znamení. Říká se, že jedinci s tímto typem demence „vykazují výraznou změnu v preferencích potravin“, včetně specifické touhy po konkrétním druhu jídla. Čtěte dále a dozvíte se o jakékoli vášni, na kterou by vás mohla upozornit Diagnóza demenceNa jaké další příznaky je třeba dávat pozor.

Příbuzný: Studie říká, že každý den po dobu 12 minut se snižuje riziko vzniku demence.

Shutterstock

ke mě Andrew E. BodsonM.D., spolupracovník ředitele výzkumu na Centru Alzheimerovy choroby na Bostonské univerzitě a profesor neurovědy na Lékařské fakultě Bostonské univerzity, touha po sladkosti může být časným znamením FTD. Vysvětlení k Psychologie dnes Že zejména tento typ demence. “Často ukazuje změny v preferencích jídla„Například chuť na sladké jídlo.“

Bodson vyprávěl příběh, který zaslechl ve skupině podpory pečovatele Pacienti s demencíCož zahrnovalo tyto podivné příznaky. “Začal jíst věci – jako misku zmrzliny nebo celou krabičku sušenek – v posteli, když jsem se snažil spát,” řekla jedna žena skupině svého manžela, kterému byla později diagnostikována FTD. Sdílela také, že bude jíst „krabičku těsta na dort, krabici s polevou“ a další sladké věci, které obvykle nemá rád. Studie z roku 2016 byla zveřejněna v Journal of the American Medical Association Zjistilo se, že pacienti s FTD jedli Více cukru a sacharidů– Bez neurodegenerativních pacientů je větší pravděpodobnost rychlého přibývání na váze.

READ  Rodiče zabývající se neočkovanými dětmi

Další zprávy o zdraví zaslané přímo do vaší doručené pošty Přihlaste se k odběru našeho denního zpravodaje.

Lékař mluví s pacientem u stolu v ordinaci
iStock

Zatímco většina lidí s Alzheimerovou chorobou je Byli diagnostikováni v polovině 60. letZnámky frontotemporální demence se pravidelně objevují významně brzy.

“Většina lidí s frontotemporální demencí začíná projevovat příznaky ve věku od 45 do 65 let, i když asi čtvrtina lidí je s touto chorobou poprvé zjištěna až po 65 letech,” vysvětluje Bodson.

Příbuzný: Studie říká, že to při řízení může být časným příznakem demence.

Muž se při večeři se ženou chová hrubě
Shutterstock / silverblackstock

Kromě touhy po sladkosti mají lidé s frontotemporální demencí obvykle i další „výrazné příznaky“, včetně pozorovaných změn osobnosti a chování. „Přátelé a rodina lidí s frontotemporální demencí je často popisují jako„ odlišné lidi “,“ vysvětluje Bodson.

“Často projevují sociálně nevhodné chování, mají špatné chování, dělají impulzivní rozhodnutí a dělají lhostejné činy,” říká Bodson a projevují zjevný nedostatek empatie nebo empatie.

Žena v posteli je líná, unavená, nemocná nebo depresivní
Shutterstock

Žena z podpůrné skupiny Bodson to popsala, zatímco jich bylo mnoho Známky něčeho špatného S manželem ji nenapadlo poradit se s lékařem, dokud to nezasáhlo do jeho schopnosti fungovat. „Je velmi běžné ztrácet zájem, řídit a řídit cokoli,“ říká Bodson. Tento pocit „apatie“ nebo „slepé uličky“, jak jej popisuje Bodson, může ovlivnit schopnost jednotlivce udržet si zaměstnání nebo plnit své každodenní povinnosti.

Neurolog však varuje, že i když se návyky jednotlivce mohou drasticky měnit, vždy si nejsou vědomy samotných změn. „Je to rodina nebo přátelé, kdo neobvyklé chování přivádí k lékařské péči,“ říká Bodson.

Příbuzný: Studie zjistila, že pokud máte více než 65 let, může to snížit riziko vzniku Alzheimerovy choroby..

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *