Krejčíková vyhrála v Ostravě, ojedinělá prohra ve finále pro Svidka

OSTRAVA, Česká republika (AP) — Ika Sviatek poprvé po třech letech prohrál ve finále, když Barbora Krejčíková v neděli vyhrála svůj druhý titul na Agel Open.

Krejčíková od setu vyhrála 5:7, 7:6 (4), 6:3.

Krejčíková trefuje své sedmé eso, aby proměnila svůj šestý mečbol. Češka zvítězila za 3 hodiny a 16 minut na krytém hardovém kurtu ve východočeském městě Ostravě.

Bylo to jeho první vítězství proti nejvýše postavenému Svidkovi po dvou prohrách.

Šampion Francie a US Open Sviatek přináší do finále desetizápasovou sérii, zatímco Krejčíková minulý víkend ovládla Tallinn s osmi výhrami.

Čech si vysloužil rozhodující brejk v osmé hře závěrečného setu před podáním zápasu na zisk pátého titulu v kariéře.

„Je to skvělý pocit,“ řekla Krejčíková, šampionka French Open z roku 2021, která poděkovala Svidkovi, že „ze mě dnes dostal to nejlepší“.

Byla to Switkova druhá prohra ve 12 finále kariéry. Předtím ho ve svém prvním finále v Luganu v roce 2019 porazil Polona Hercock.

Svitek se po sobotním semifinálovém vítězství nad Jekatěrinou Alexandrovovou stala první hráčkou WTA Tour, která dosáhla 60 výher v kalendářním roce od roku 2017.

V prvním setu si Svidek ve třetím gemu zachránil tři brejkboly a dostal se do vedení 5:1. Krejčíková se dvěma brejky prolomila, ale Svitek proměnil svůj třetí setbol.

Ve druhém setu prohrával 4:2, než prohrál tiebreaker.