Havárie australského vrtulníku: čtyři mrtví a několik zraněných po srážce poblíž letoviska Sea World na Gold CoastCNN

Srážka dvou vrtulníků ve vzduchu Austrálie Úřady v pondělí uvedly, že čtyři lidé zemřeli a tři další jsou v kritickém stavu.

Ke kolizi došlo kolem 14:00 místního času poblíž oblíbeného turistického pásu Main Beach na Gold Coast jižně od Brisbane.

„Když se tato dvě letadla srazila, zřítila se na písečný břeh před Sea World Resort,“ řekl novinářům inspektor queenslandské policie Gary Worrell.

Dodal, že pro záchranné složky bylo obtížné dostat se na písečný břeh, který je nedaleko od pobřeží.

Podle Jenny Shermanové z Queenslandské záchranné služby bylo na palubě dvou vrtulníků 13 lidí. Z toho čtyři lidé zemřeli, tři byli těžce zraněni a šest utrpělo lehká zranění, včetně řezných ran od rozbitého skla.

Dodala, že všichni zranění byli převezeni do nemocnice.

Snímky z místa ukazují vrak ležící na pruhu písku s jednotlivci seskupenými na souši a několika loděmi v okolních vodách.

Worrell řekl, že ačkoli je příliš brzy na to říci přesnou příčinu neštěstí, předběžné vyšetřování ukazuje, že jeden z vrtulníků vzlétal a druhý přistával, když se srazily.

Jedna helikoptéra „byla odstraněna z čelního skla a bezpečně přistála na ostrově.

Dodal, že po nehodě na místo přispěchali blízcí policisté a zástupci veřejnosti, kteří se snažili odstranit a poskytnout první pomoc osobám uvnitř vrtulníku.

Trosky vrtulníku, který se 2. ledna zřítil poblíž Main Beach na Gold Coast v Austrálii.

Angus Mitchell, hlavní komisař Australského úřadu pro bezpečnost dopravy (ATSB), v prohlášení uvedl, že bylo zahájeno vyšetřování kolize.

Mitchell dodal, že na místo budou vysláni vyšetřovatelé z kanceláří ATSB v Brisbane a Canbeře, aby shromáždili důkazy, prozkoumali trosky a zmapovali místo a také vyslýchali svědky a zainteresované strany.

Lidé, kteří byli svědky srážky nebo viděli létat vrtulníky, byli požádáni, aby kontaktovali vyšetřovatele. Řekl, že první zpráva bude zveřejněna v příštích šesti až osmi týdnech a konečná zpráva bude po dokončení vyšetřování.

V prohlášení zveřejněném na Twitteru premiérka Queenslandu Anastasia Palaczczuková vyjádřila „nejhlubší soustrast“ rodinám obětí a všem postiženým. „To, co se dnes stalo na Gold Coast, je nepředstavitelná tragédie,“ řekla.

Policie uvedla, že Sea World Drive byla uzavřena pro dopravu a vyzvala motoristy a chodce, aby se této oblasti vyhýbali.

Sea World Drive je hlavním přístupovým bodem do turisty oblíbeného mořského parku v srdci Gold Coast. V oblasti nyní vrcholí turistická sezóna a školy jsou na dlouhé letní prázdniny zavřené.

CNN požádala Sea World o komentář.

READ  3 oběti v události Chandrababu Naidu, druhá tlačenice za méně než týden

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *