Vědci objevili gen, díky kterému jsou vaše svaly znatelně silnější

Vědci objevili gen, díky kterému jsou vaše svaly znatelně silnější

Tento objev otevírá dveře k vytváření terapeutických procedur, které zvrátijí některé výhody cvičení.

Studie zjistila, že gen zvyšuje svalovou sílu během cvičení.

Vědci objevili gen, který zvyšuje svalovou sílu, když je aktivován cvičením, a otevírá dveře k vytváření terapeutických procedur, které kopírují některé výhody cvičení.

The University of Melbourne– Výzkum publikovaný v buněčný metabolismus, vysvětlil, jak různé formy cvičení mění molekuly v našich svalech, a vedl k identifikaci nového genu C18ORF25, který je aktivován všemi formami cvičení a je zodpovědný za posílení svalové síly. Zvířata postrádající C18ORF25 mají slabší svaly a horší výkon při cvičení.

Aktivací genu C18ORF25 může výzkumný tým pozorovat silnější růst svalů, aniž by se nutně zvětšoval, řekl Dr. Benjamin Parker, vedoucí projektu.

Identifikace tohoto genu může ovlivnit, jak zvládáme zdravé stárnutí, svalovou dystrofii, sportovní vědu a dokonce i chov dobytka a produkci masa. Je to proto, že podpora optimální svalové funkce je jedním z nejlepších prediktorů celkového zdraví,“ řekl Dr. Parker.

Víme, že cvičením lze předcházet a léčit chronická onemocnění včetně cukrovky, kardiovaskulárních onemocnění a mnoha typů rakoviny. Nyní doufáme, že s lepším pochopením toho, jak různé druhy cvičení vyvolávají tyto zdraví prospěšné účinky na molekulární úrovni, může pole pracovat na otevření nových a vylepšených možností léčby.“

Na základě analýzy proteinů a toho, jak se mění v buňkách, byl tým, který zahrnoval Dr. Parkera a profesory Erica Richtera a Benta Kinse z University of Copenhagen v Dánsku, schopen rozlišit molekulární podobnosti a rozdíly mezi různými formami cvičení v lidském svalu. . biopsie;

„Abychom určili, jak jsou geny a proteiny aktivovány během různých cvičení a po nich, provedli jsme analýzu lidského kosterního svalstva prostřednictvím křížové intervence vytrvalostních, sprintových a odporových cvičení,“ řekl Dr. Parker.

Díky experimentálnímu designu byli vědci schopni porovnat signální odezvy v rámci cvičebních modalit stejné osoby ve srovnání s úrovní před cvičením. To jim umožnilo přímo sledovat, jak člověk reaguje na různé formy cvičení ve svých svalech.

To také umožnilo výzkumnému týmu identifikovat geny a proteiny, které se neustále mění u všech lidí a typů cvičení, což vede k identifikaci nového genu.

Reference: „Fosfoproteomika tří cvičebních modalit identifikuje kanonickou signalizaci a C18ORF25 jako substrát AMPK regulující funkci kosterního svalstva“ od Ronnie Blazeev, Christian S Carl, Yan-Kate Ng, Jeffrey Molendyk, Christian T. Mioto, Vanessa R. Hines, Justin B Hardy, Jane D. , Leszek Lisowski, Gordon S. Lynch, Jaron T. Dodd, Matthew J. Watt, Benji Yang, Bent Keynes, Eric A. Richter a Benjamin L. Parker, 25. července 2022, buněčný metabolismus.
doi: 10.1016/j.cmet.2022.07.003

Studie byla financována National Health and Medical Research Council, Australian Diabetes Council a University of Melbourne.

READ  NASA úspěšně testuje nový motor pro průzkum hlubokého vesmíru

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *