Indie odhaluje podvodné společnosti s vazbami na Čínu

Indie odhaluje podvodné společnosti s vazbami na Čínu

Indické úřady v neděli uvedly, že zadržely muže, který řídil vytvoření několika fiktivních společností spojených s Čínou a jmenoval fiktivní manažery, aby řídili podvodné podniky.

Poslední zatčení bylo součástí rozsáhlejšího vyšetřování, které zahájil federální vládní úřad pro vyšetřování závažných podvodů (SFIO) proti zakladatelům fiktivních společností používaných k provádění nelegálních transakcí.

Začátkem tohoto měsíce začala vláda tvrdě zasahovat proti indickým subjektům, které poskytovaly fiktivní ředitele některým fiktivním společnostem spojeným s Čínou.

SFIO uvedla, že zatkla muže jménem Dortse, který byl členem představenstva společnosti Jillian India Ltd, 100% dceřiné společnosti Jillian Hong Kong Ltd, a provedla razii na několika místech, aby odhalila podvod.

Nepopsal čínské vazby na skořápkové společnosti, ani neodhalil povahu údajně spáchaného podvodu.

Pro manažery mnoha fiktivních společností bude Dortse podle SFIO používat jména indických státních příslušníků, kteří nemají žádné vzdělání a pracují podřadně.

Indian Express uvádí, že dva ředitelé společností, včetně čínského občana, byli zatčeni místní policií za jejich údajnou účast na poskytování fiktivních ředitelů fiktivním společnostem spojeným s Čínou.

READ  "Ležím nahý ve vodní lázni": Exotická česká směs piva a lázeňských procedur

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *