Texaská státní policie zahájila interní přezkum Yuvaldiho reakce

UVALDE, Texas (AP) – Dva měsíce po masakru ve škole v Uvalde oznámila texaská státní policie v pondělí interní přezkoumání akcí desítek vojáků, kteří byli na Robbově základní škole během 73 minut matoucí nečinnosti činných v trestním řízení, při níž střelec zabil 19 lidí. lidé. Děti a dva učitelé.

Zdá se, že oznámení rozšiřuje dopad z 80stránkové zprávy vydané o víkendu Texas House, která odhalila selhání na všech úrovních vymáhání práva a identifikovala 91 státních vojáků na místě činu – více než všichni důstojníci Uvalde dohromady. Jde také o veřejný obrat ze strany texaského ministerstva veřejné bezpečnosti, které dosud kritizovalo místní úřady za to, že nedokázaly střelce konfrontovat dříve.

Zpráva zveřejněná v neděli poprvé odhalila rozsah přítomnosti státní policie a americké pohraniční hlídky na místě činu během jedné z nejhorších školních střeleb v historii USA.

„Na místě máte 91 vojáků. Máte veškeré vybavení, které byste mohli potřebovat, a posloucháte místního školního policistu?“ řekl státní senátor Roland Gutierrez, demokrat, jehož obvod zahrnuje Ovalde a který obvinil DPS ze snahy o snížení svou roli v reakci.

Zjištění, že agenti pohraniční stráže a státní síly tvořili více než polovinu z 376 úředníků činných v trestním řízení, kteří 24. května přispěchali do školy v jižním Texasu, šíří vinu za pomalou a neúspěšnou reakci. Mnohem širší než předchozí zprávy, které zdůrazňovaly chyby Uvaldeových důstojníků.

Zpráva vysvětlila, že „hrubě špatné rozhodování“ úřadů obešlo místní vymáhání práva v Ovaldi, které nakonec státní a federální důstojníci na místě činu převyšovali v poměru 5:1. Další místní policisté z oblasti kolem Ovaldi palbu opětovali.

Zpráva vrhá nové světlo na role státních a federálních agentur, jejichž vůdci na rozdíl od místních úřadů nemuseli sedět na schůzích, kde je konfrontovali rozzlobení rodiče zesnulých dětí.

READ  VP Kamala Harrisová Jihočínské moře hovoří ve Vietnamu uprostřed soupeření USA a Číny

Z téměř 400 důstojníků, kteří nastoupili do školy, je v současné době známo, že pouze dva jsou na dovolené, dokud se nevyšetřuje jejich jednání: Pete Arredondo, náčelník policie v Uvalde Consolidated School District Police, a poručík Mariano Pargas, policista Uvalde, který byl městským strážníkem. úřadující policejní šéf během masakru.

miniatura videa na youtube

Státní policie již dříve uvedla, že z místa nebyli suspendováni žádní vojáci. Guvernér texaských republikánů Greg Abbott v pondělí uvedl, že zjištění ve zprávě jsou „za hranicí alarmu“, ale neidentifikoval žádnou konkrétní agenturu.

Texas DPS nestanovil harmonogram, kdy bude revize dokončena. Řekla, že jednání každého vojáka, agenta státní policie a Texas Rangera na místě bude prozkoumáno, „aby se zjistilo, zda došlo k nějakému porušení politiky, zákona nebo doktríny.“

Plukovník Steve Macro, texaský ředitel DPS, již dříve obviňoval Arredonda z odporu, nazval ho vůdcem incidentu a kritizoval ho za to, že se k třídnímu střelci choval spíše jako k opevněnému subjektu než k aktivnímu střelci.

Nová zpráva – dosud nejkomplexnější popis tragédie – říká, že Arredondo během střelby promarnil kritický čas hledáním klíče od učebny a neoslovil střelce s větší naléhavostí. Ale také zdůraznila, že všechny orgány činné v trestním řízení na místě zasahovaly do reakce.

„Není nikdo, komu bychom mohli přisuzovat zlobu nebo špatné motivy. Místo toho jsme našli systematická selhání a hrubě špatné rozhodování.“

Abbott uvedl, že jsou „vyžadovány kritické změny“, ale v prohlášení se nezabývalo tím, zda by měli nést odpovědnost nějací důstojníci nebo agentury.

V Ovaldi se schůze městské rady a školní rady během osmi týdnů od střelby staly častými pozorováními obyvatel křičících na zvolené vůdce, aby pohnali policii k odpovědnosti, což pokračovalo i po zveřejnění zprávy.

„To je nechutné,“ řekl Michael Brown, jehož 9letý syn byl v den střelby ve školní jídelně. „Jsou to zbabělci.“

READ  Princ Charles vítá svou matku královnu během palácového večírku | Royal | Zprávy

„Uvádím tě do rozpaků! Přivádím tě do rozpaků!“ Rodiče, učitelé a příznivci zavražděných dětí jásali před členy školské rady na zvláštní schůzi v pondělí večer.

Brett Cross, desetiletý strýc Aziya Garciaové, který byl mezi mrtvými, dlouze pokáral členy správní rady za to, že se za masakr nezodpovídají. Soukromě vyzval členy, že nevěděli, že školní východy jsou zamčené venku, a aby Arredonda nezastřelili.

„Pokud nebude do zítřejšího poledne vyhozen, chci, abyste vy a každý jednotlivý člen představenstva odstoupil, protože se nestaráte o nás ani o naše děti,“ řekl Cross superintendentovi Halu Harrellovi.

Harrell řekl, že zpráva zveřejněná o víkendu pomůže představenstvu rozhodnout o budoucnosti Arredonda. Poznamenal však také, že Arredondo pracuje na základě smlouvy a nemůže být propuštěn.

Angela Velicazová, absolventka střední školy v Ovaldi a zakladatelka skupiny Fierce Madres, řekla členům rady, že její organizace provádí průzkum školních správců, kteří zažili podobnou masovou střelbu. Své poznatky jsem předložil radě jako radu, aby se okresní úředníci nepokoušeli „znovu vynalézt kolo“.

Všimla si však vojáků DPS stojících v místnosti a řekla: „…nemohu se divit, že naše děti shledávají hodné záchrany.“

Historicky, DPS vydržela napjaté vztahy s mexicko-americkou komunitou v Texasu sahající až do 19. století. Na počátku 20. století byli Texas Rangers, jejichž DPS se vyvinuli a stále jsou součástí, zapojeni do několika krvavých útoků na mexické občany.

Podle zprávy střelec uvnitř školy vypálil přibližně 142 ran – a je „téměř jisté“, že nejméně 100 kulek přišlo před vstupem jakéhokoli důstojníka, podle panelu, který ukázal několik selhání.

Mezi nimi: Nikdo nepřevzal velení navzdory přítomnosti desítek důstojníků na místě činu a žádný důstojník se okamžitě nepokusil vniknout do třídy, přestože dispečer zavolal na linku 911, že v místnosti jsou oběti.

READ  Vyšší americký generál: Možnost „velkého mezinárodního konfliktu“ se zvyšuje

Zpráva také kritizovala taktický tým pohraniční hlídky a uvedla, že před vstupem čekal na neprůstřelné pancéřování a funkční hlavní spínač separačních dveří, které se pravděpodobně nikdy nezamkly.. Celkově zpráva umístila na místo přibližně 150 příslušníků pohraniční stráže.

Cecilia Barreda, mluvčí americké celní a hraniční ochrany, v pondělí uvedla, že přezkum reakce agentury stále probíhá a nedospěl k žádným konečným závěrům.

Několik hodin poté, co byla zpráva zveřejněna, představitelé Yuvaldi zveřejnili odděleně a poprvé hodiny záznamů z kamer z městské policie, kteří reagovali na útok.

Jedno video od Sgt. Uvalde Staff Sgt. Eduardo Canales, šéf městského týmu SWAT, ukázal důstojníkovi, jak se blíží ke třídě, když se v 11:37 ozvala střelba.

O minutu později Canales řekl: „Ty vole, musíme se tam dostat. Musíme se tam dostat, on jen pořád střílí. Musíme se tam dostat.“ Další důstojník říká: „DPS posílá svůj personál.“

Bylo to o 72 minut později, ve 12:50, když policisté prorazili učebnu a zabili střelce.

___

Webber hlásí z Austinu v Texasu. K této zprávě přispěl také spisovatel Associated Press Terry Wallace v Dallasu.

___

Více o školní střelbě v Ovaldi v Texasu: https://apnews.com/hub/school-shootings

___

Tento příběh byl opraven, aby ukázal, že vztah Bretta Crosse k zavražděnému dítěti je strýc, nikoli otec.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.