Kavi se stal nejmladším hráčem, který skóroval ve Španělsku

Praha: Kavi se stal nejmladším střelcem Španělska, když Španělsko v neděli (5. června) v Lize národů v Praze remizovalo 2:2 s Českou republikou 2:2.

Ve věku 17 let a 304 dnů skóroval Kavi levým zápatím a vyrovnal skóre na 1:1 v prvním poločase.

V závěrečné minutě zápasu vytáhl Martinez hlavičku těsně vedle tyče a do sítě.

Češi dvakrát postoupili v utkání skupiny B, ligy A díky brankám z protiútoků Jacoba Bezeka a Johna Guesty.

Luis Enrique ve své čtvrteční úvodní remíze 1:1 s Portugalskem proměnil osm hráčů, když své pozice udržel pouze brankář Unai Simon, Kavi a Pablo Sarabia.

Jeho muži po celou dobu dominovali, ale teprve po čtyřech minutách hry udeřili jako první domácí.

Vladimír Kufal vyrazil do rychlého protiútoku po pravém křídle a našel Kuztu, který perfektně přihrál do Besekovy pásky.

Záložník Sparty Brock vstřelil pátý gól ve 12 mezistátních zápasech.

Po přihrávce Rodriga se špatným povolením vyrovnal tři minuty v prvním poločase Kavi.

Španělsko pokračovalo v tlaku, ale v 66. minutě Václav Černý poslal hosta přes obranu a útočník při postupu odkopl míč k Simonovi.

Náhradníci Marco Asensio a Ferran Torres ve druhém poločase zaútočili na tyč, zatímco Guzta v dalším protiútoku těsně minul druhý konec.

V minutě hry našel Asensio centrem zleva Martineze a obránce Bilbaa skóroval.

Španělsko se dále střetne 9. června v Ženevě se Švýcarskem a ve stejný den Portugalsko v českém Lisabonu.

READ  Pátek FTB: Check Global Series ban a Drake Patterson, mimo jiné