Takovou finanční odměnu vydělal Neeraj Chopra za zisk zlaté medaile v….

Indický běžec Neeraj Chopra získal zlatou medaili na atletickém mistrovství světa v maďarské Budapešti. A v neděli večer se zapsal do historie, když ve finále hodil oštěpem 88,17 m a stal se prvním Indiánem, který vyhrál zlato v této soutěži.

Začal chybou, ale druhým patem se dostal do vedení a od té doby vedl kurt až do konce.

Za zisk zlaté medaile na WAC 2023 Neeraj obdržel peněžní odměnu 70 000 $ (cca. $58 milionů).

Stříbrnou medaili získal Pákistánec Arshad Nadeem hodem 87,82 m a bronzovou medaili vybojoval Čech Jakob Vadlegish (86,67 m).

Arshad obdržel peněžní odměnu 35 000 $. Vadlic vydělal 22 000 dolarů.

Do první osmičky se dostali tři Indové, Kishore Jeena (84,77 m) a DP Manu (84,14 m) skončili pátí a šestí.

Indičtí atleti dosud získali celkem 3 medaile WAC, z nichž si Chopra odvezl dvě – jednu stříbrnou a jednu zlatou.

„Minule to bylo dobré. Když srovnáte tuto dobu s loňskem, atleti byli jiní. Ve štafetě na 4 x 400 metrů jsme si vedli velmi dobře a překonali jsme asijský rekord. Tentokrát přišli noví sportovci a přinesli novou naději. Dobře se připravíme „řekl Chopra. moc pro olympiádu.“

„Vím, jaké to je pro ty, kteří tentokrát nemohli udělat to nejlepší. Připravili se, jak nejlépe uměli, ale rád bych jim řekl, aby nebyli zklamaní, protože udělali maximum. Jediná věc je, že musí najít chybu a už ji neopakovat.“

Na ročníku WAC v roce 2003 vyhrál skokan do dálky Anju Bobby George bronzovou medaili.

Neeraj, první Ind, který vyhrál zlatou medaili v atletice na olympijských hrách v Tokiu v roce 2021, získal stříbro v roce 2022 na mistrovství světa.