44 zemí trpí vysokou mírou respiračních onemocnění

44 zemí trpí vysokou mírou respiračních onemocnění

Respirační onemocnění jsou na vzestupu ve Spojených státech, přičemž 44 států nyní zaznamenává vysoké úrovně uprostřed zhoršující se chřipkové sezóny.

Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) Byla napsána zpráva 31 jurisdikcí USA, které zahrnují regiony Washington, DC, mělo minulý týden „velmi vysoké“ úrovně respiračních onemocnění a 16 jurisdikcí mělo „vysoké“ úrovně. Pouze 19 jurisdikcí mělo extrémně vysoké úrovně a 17 jurisdikcí mělo úrovně, které byly vysoké v předchozím týdnu.

Údaje zahrnují pacienty s respiračním onemocněním s horečkou, kašlem nebo bolestmi v krku, ne nutně laboratorně potvrzené případy chřipky. Některé záznamy pacientů mohou obsahovat jiné respirační patogeny, které způsobují onemocnění s podobnými příznaky.

Devět jurisdikcí mělo v týdnu končícím 19. listopadu mírné úrovně nemoci, ale minulý týden klesly na dvě, protože se zvýšil počet míst s vysokou a velmi vysokou úrovní.

Pouze New Hampshire, Vermont, Michigan a Aljaška mají minimální nebo nízký výskyt onemocnění. Západní Virginie a Havaj mají mírné úrovně.

Jedenáct států, včetně Kalifornie, Texasu a Virginie, zažívá nejvyšší míru aktivity respiračních onemocnění.

Počet nových případů COVID-19 zůstal konstantní Většinou opravené V posledních týdnech kolem 300 000 případů denně, ale odborníci varovali před „trojitou pandemií“, které čelí země a svět, protože COVID-19 se stále šíří, případy chřipky a případy respiračního syncyciálního viru (RSV) přibývají.

RSV je běžný a obvykle mírný virus, který však postihuje miliony dětí čelí Je to poprvé v životě později než obvykle kvůli omezením uvaleným během pandemie. Děti jsou nyní virem široce infikovány, což má za následek, že mnoho dětských nemocnic je přeplněno pacienty.

READ  Studie zjistila, že antidepresiva skutečně mění strukturu mozku

Zdravotní experti také varovali, že USA by měly očekávat horší než obvykle chřipkovou sezónu, protože letošní zima bude pro mnohé první, kdo obnoví normální aktivity. Výskyt chřipky byl během pandemie historicky nízký, protože lidé dodržují zdravotní předpisy tím, že nosí roušky a drží se dál od ostatních.

Data CDC ukazují, že procento ambulantních návštěv kvůli respiračním onemocněním v této sezóně výrazně převyšuje jakoukoli sezónu minimálně od roku 2017-2018.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *