Svitek v semifinále Cincinnati předčila Vondroušová

Ika Sviatek zvládl složitý úvodní set a porazil českou 10. nasazenou Markétu Vondroušovou 7-6(3) 6-1 ve střetu dvou posledních grandslamových vítězek o postup do semifinále Cincinnati Open.

Světová jednička Svidek v klíčových okamžicích zvýšil svou hru a zlomil pětinásobného wimbledonského šampiona a zachránil čtyři ze šesti brejkbolů a pečetil vítězství za 91 minut.

„Není snadné opravit její rotaci, protože je levačka,“ řekla šampionka French Open Sviatek během rozhovoru na kurtu.

„Určitě toho a svých zkušeností využila, ale já jsem chtěl být silný a bojovat o každý míč a to se nakonec povedlo.“

Vondroušová si užila skvělý začátek a ztratila jen tři body, když si vybudovala vedení 5:3 a dvakrát podávala na set. Dvakrát ji ale zapřel Svidek, než Polák utekl s tiebreakem.

Svidek našla vyšší rychlostní stupeň ve druhém, kde si pochutnávala na podání Vondroušové a třikrát brejkla, než pečetila vítězství forhendem po lajně, který Češka v závěrečném gemu nestíhala.

Switek, který tuto událost využil jako vyladění k obhajobě titulu 28. srpna-září. 10 US Open ocenila přechody mezi sety za schopnost rychle zapracovat Vondroušovou ve druhém framu.

„Snažil jsem se z toho prvního setu poučit a věděl jsem lépe, co mám dělat ve druhém setu, takže si myslím, že to byl dobrý výkon,“ řekl Switek.

Sviatek, který je světovou jedničkou od dubna 2022, se příště utká s americkou sedmou nasazenou Coco Goughovou nebo italskou kvalifikantkou Jasmine Paoliniovou.

Nenasazená Češka Karolína Muchová potřebovala k postupu do semifinále pouhých 11 minut na kurtu, než krajanka Marie Boušková odstoupila s namoženou pravou nohou poté, co prohrávala 3:0.

READ  West Ham odmítá exkluzivní smlouvu na podepsání českého esa Adama Hlose

Muchová bude čekat na vítězku čtvrtfinále mezi tuniským pátým nasazeným Onesem Zabiurem a běloruskou dvojkou Arynou Sabalenkovou.