Itálie rozšířila mandát pro vakcínu proti COVID na všechny starší 50 let

Muž dostane dávku vakcíny Moderna proti koronavirové nemoci (COVID-19), v den, kdy se očekává, že vláda schválí nová pravidla pro školy a očkovací pracovníky proti COVID-19, v Music Hall v Římě, Itálie, 5. ledna , 2022. Reuters / Guglielmo Manjiapan

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

Řím (Reuters) – Itálie ve středu zavedla povinné očkování proti COVID-19 pro osoby starší 50 let, což je jedna z mála evropských zemí, která podnikla podobné kroky, ve snaze zmírnit tlak na své zdravotnické služby a snížit úmrtnost. .

Opatření je účinné okamžitě a potrvá do 15. června.

Itálie zaznamenala více než 138 000 úmrtí na koronavirus od jeho objevení v únoru 2020, což je po Británii druhý nejvyšší počet v Evropě.

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

Vláda premiéra Maria Draghiho zavedla povinné očkování pro učitele a zdravotníky a od října loňského roku museli být všichni zaměstnanci před vstupem na pracoviště očkováni nebo testováni s negativním výsledkem.

Odmítnutí vede k pozastavení práce bez mzdy, ale nevede k propuštění.

Středeční vyhláška toto zpřísňuje pro pracovníky nad 50 let tím, že odstraňuje možnost nechat se otestovat místo očkování. Bezprostředně nebylo jasné, jaký bude trest pro ty, kteří poruší pravidlo od 15. února.

Dekret byl schválen po dvou a půl hodinovém zasedání vlády, které vidělo třenice uvnitř Draghiho koalice s více stranami.

„Dnešní akce jsou zaměřeny na to, aby naše nemocnice dobře fungovaly a zároveň aby ​​byly školy a podniky otevřené,“ řekl Draghi podle svého mluvčího kabinetu.

Ministři z pravicové Ligy vydali prohlášení, v němž se distancovali od pravidla o očkování více než 50 let a označili jej za „bez vědeckého základu, vzhledem k tomu, že absolutní většině hospitalizovaných je více než 60 let“.

READ  Opravy za genocidu v Německu z koloniální éry nestačí - viceprezident Namibie

Liga uspěla ve zmírnění dřívějšího návrhu vyhlášky, který navrhoval, aby do veřejných úřadů, obchodů, bank, pošt a kadeřnictví vstupovali pouze lidé s prokázaným očkováním nebo nedávným úrazem.

Konečná vyhláška rozhodla, že tato místa zůstanou otevřena i neočkovacím osobám, dokud bude jejich test negativní.

Jinde v Evropě Rakousko oznámilo plány na zavedení povinného očkování pro osoby starší 14 let od příštího měsíce, zatímco v Řecku bude od 16. ledna povinné pro osoby starší 60 let. Přečtěte si více

Itálie byla postižena později než mnoho severoevropských zemí kvůli vysoce nakažlivé variantě Omicron, ale počet případů v posledních týdnech neustále rostl, se zvyšujícím se tlakem na nemocnice a jednotky intenzivní péče.

Za poslední dva týdny zaznamenala v průměru více než 150 úmrtí denně, přičemž ve středu zemřelo 231 a v úterý 259. A ve středu bylo zaznamenáno 189 109 nových infekcí, což je nejvyšší počet od začátku epidemie. Přečtěte si více

Podle údajů Our World in Data asi 74 % Italů absolvovalo alespoň dvě očkování a 6 % pouze jedno. Asi 35 % dostalo třetí „posilovací“ injekci.

(1 dolar = 0,8835 eur)

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

Napsal Gavin Jones

Naše kritéria: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.