West Ham odmítá exkluzivní smlouvu na podepsání českého esa Adama Hlose

Útočník pražské Sparty Adam Hlošek Credit: PA Pictures

Přestože mu Daniel Kredinsky nabídl výhodnou smlouvu, West Ham prý odmítá získat Adama Hloseho ze Sparty Brock Wonderkit.

West Ham prý dostane letos v létě možnost podepsat Hloška na hostování. Očekává se, že nabídka vstoupí v platnost po miliardářském investorovi Daniel Křetínský (vlastní 27 procent West Hamu) osobně navrhl dohodu.

Kředinský je také prezidentem klubu Sparta Praha se sídlem v České republice, kde Hlosech v současnosti podniká.

Je to základ Zpráva z 90 min David Moyes a jeho šéf náboru Rob Newman se chtějí před podpisem smlouvy s 19letým mladíkem podívat na další možnosti.

Hlošek Od té doby, co byl nejmladším hráčem, který debutoval v 16 letech v týmu Sparta Brock, byl vždy v týmu Sparta Brock.

I přes svůj nízký věk má Hložek na kontě přes 100 seniorských zápasů a ve všech soutěžích nastřílel 39 branek. Je stálicí také v národním týmu České republiky a odehrál již 12 turnajů.

Během sezóny 2020/21 hrál Hlošek 23krát ve všech soutěžích a vstřelil 15 branek. I přes relativně nízký kvalitativní faktor české ligy jsou to figurky, které přitahují oči.

Neochota West Hamu podepsat Hločka je spojena s možným přestupem do jiného klubu. Některé z největších týmů v Evropě, jako je Liverpool, Juventus a Bayern Mnichov, se podílely na akvizici Wonderkit.

Přestože byl Hlozek využíván hlavně jako křídlo, bylo o něm známo, že hrál jako centr pro přizpůsobení se potřebám Hammers. Napětí ohledně Michaela Antonia, který je jediným středovým útočníkem klubu, se jeho příchodem poněkud zmírní.

Hložkova sezóna v číslech

Průkopník má spoustu slibů a prokázal schopnosti, které byste normálně očekávali u hráčů po jeho věku.

Když porovnáte postavy Hložka a fanouškovského oblíbence Jarroda Bowena, čísla jsou bližší, než si myslíte.

READ  Rekordní počet českých sportovců startujících na zimních olympijských hrách v Pekingu

Podle Kdo dal gól, Hlošek zkouší 1,3 střely, 2,9 trojky a 0,9 klíčové přihrávky za zápas. Naproti tomu Bowen měl v průměru 2,1 střely, 2,5 dropu a 1,0 klíčové přihrávky.

Jak by se Hložek hodil do Moyesova týmu

West Ham Většinou funguje v systému 4-2-3-1, který umožňuje přepínání mezi úrovněmi Hlozek.

Zvýší hloubku v jejich přední části a sníží tlak na Antonia.

Do týmu dobře zapadne, protože na mezinárodní scéně hraje po boku Thomase Sooska a Vladimíra Kufala.

Dvojice prý doporučila 19letého mladíka Moyesovi, i když se zdá, že Scott není tak nadšený.

Zjevné rozhodnutí West Hamu ukončit smlouvu je na papíře překvapivé. Počáteční dohoda o zapůjčení by pro klub představovala malé riziko a Hammers jsou připraveni na další evropské tažení v příštím roce.

Aby bylo zajištěno, že mohou soutěžit na obou koncích, bude vyžadována přiměřená síla v hloubce. I když Hlošek v Praze nedostal několik minut, mohl být talentovanou posilou týmu.

Vysoká kvalita klubů, které dohlížejí na Hloskův postup, navíc naznačuje, že West Ham může litovat ohrnování nosu nad nabídkou Křetínského. Je jasné, že Hložek je člověk předurčený k velkým věcem.

Článek West Ham odmítá exkluzivní smlouvu na podepsání českého esa Adama Hlose Poprvé se objevil na Teamtalk.com.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.