Když počet obětí kultů stoupá na 100, další keňský pastor byl zatčen za „masové zabíjení“

Když počet obětí kultů stoupá na 100, další keňský pastor byl zatčen za „masové zabíjení“
  • Počet obětí stoupenců sekty dosáhl 103
  • hladovět v naději, že se dostanou do nebe
  • Pastor samostatné církve byl zatčen kvůli jiným úmrtím

NAIROBI (Reuters) – Keňský ministr vnitra řekl, že byl zatčen ve čtvrtek po zprávách o „masovém zabíjení svých stoupenců“, když úřady vyšetřovaly desítky dalších úmrtí spojených s náboženskou sektou ze stejné oblasti.

Když se rozšířily zprávy o zatčení reverenda Ezechiela Odera, úředníci uvedli, že počet obětí nyní dosáhl 103 v samostatném vyšetřování, které šokovalo národ a vyvolalo výzvy k tvrdým zásahům proti náboženským skupinám.

Odero, oblečený v bílém hábitu a v ruce s tlustou černou knihou, neodpovídal na otázky novinářů, když ho uniformovaný důstojník eskortoval na policejní stanici. Agentuře Reuters se nepodařilo kontaktovat žádného právníka, který by ho zastupoval.

Ministr Kethuri Kindiki na Twitteru napsal, že úředníci evakuovali desítky lidí, kteří se „schovávali“ v modlitebním centru a kostele New Life’s Odero v malém městě Mavweni na pobřeží Indického oceánu.

Kindike dodal, že Odero „je souzen čelit trestnímu stíhání spojenému s masovým zabíjením svých stoupenců“, aniž by upřesnil počet obětí. Zda spolu případy souvisejí, nekomentoval.

Provinční úředník Rhoda Onyansha novinářům řekl, že Oderovo zatčení souvisí s „údajnými úmrtími, ke kterým došlo v jeho prostorách a byla hlášena v různých márnicích nebo institucích“.

Lesní vesnice

Město Mavweni je asi 66 kilometrů (40 mil) od lesa Chakahola, kde je vůdce kultu Paul Mackenzie obviněn z toho, že nařídil svým stoupencům, aby se vyhladověli k smrti, aby byli první, kdo půjde do nebe, než bude konec toho, co předpověděl. svět 15. dubna.

READ  Zde cestovali pevninští Číňané do zahraničí na lunární Nový rok

McKenzie je v policejní vazbě od 14. dubna a žádná veřejná připomínka k obviněním proti němu nebyla zveřejněna.

Od pátku vyšetřovatelé objevili těla 95 členů samozvané mezinárodní církve Good News International z mělkých hrobů v lesích a osm dalších bylo nalezeno živých a vyhublých, ale později zemřelo.

Očekává se, že počet obětí, již dnes jedna z nejhorších v nedávné historii tragédií souvisejících s kultem, poroste, přičemž keňský Červený kříž uvedl, že se pohřešuje více než 300 lidí.

Agentura Reuters jménem Mackenzieho mluvila se dvěma právníky, ale oba odmítli obvinění vznesená proti němu komentovat s tím, že od objevení masových hrobů neměli se svým klientem dost času, aby od něj přijali příslušné pokyny.

Někteří keňští zákonodárci kritizovali bezpečnostní služby za promarněné příležitosti k zabránění masovým úmrtím v lese Chakhula poté, co vyšlo najevo, že Mackenzie byl minulý měsíc zatčen pro podezření z vyhladovění a udušení dvou dětí a poté propuštěn na kauci.

Keňská justice v prohlášení uvedla, že disciplinární komise prověřuje záznamy, aby zjistila, zda nedošlo k nějakému pochybení ze strany soudních úředníků a zaměstnanců, kteří se touto záležitostí zabývali.

V prohlášení se uvádí, že Mackenzie byl již v roce 2017 několikrát zatčen v souvislosti s řadou trestných činů, včetně zanedbávání dětí a extremismu. Dodala, že v některých případech byl zproštěn obžaloby, zatímco jiné byly z neobjasněných důvodů staženy nebo nebyly stíhány.

(Zpráva Georgese Obulutsy) Napsal Estelle Shirbon; Střih James Macharia Chigi

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *