SZP: Nová zpráva o podvodech, korupci a zneužívání zemědělských fondů v Evropské unii by měla být budíčkem

Poslanci usilující o ochranu rozpočtu EU před skupinou Zelení / Vzdělávání pro všechny zveřejnili novou zprávu:Kam jdou peníze EU?Zpráva zkoumá systematickou slabost zemědělských fondů EU a jasně vysvětluje, jak fondy EU přispívají k podvodům, korupci a narušování právního státu v pěti zemích Evropské unie: Bulharsku, České republice a Maďarsku a na Slovensku a v Rumunsku.

Zpráva shrnuje aktualizované případy, včetně: Podvodných žádostí a plateb ze zemědělských dotací EU pro Slovensko. Střet zájmů ohledně Agrofertu pro českého předsedu vlády v České republice; Státní zásah vlády Fideszu v Maďarsku. Tato zpráva přichází v době, kdy orgány Evropské unie jednají o společné zemědělské politice na období 2021–2027.
Viola von Cramon, členka Evropského parlamentu, členka Strany zelených / EFA ve Monitorovacím výboru pro rozpočet, komentuje: „Důkazy naznačují, že zemědělské fondy EU podněcují podvody, korupci a vzestup bohatých podnikatelů. Přes četná vyšetřování, skandály a protesty, zdá se, že Komise zavřela oči. Tip ohledně nekontrolovatelného zpronevěry peněz daňových poplatníků a členských států dělá jen málo pro řešení systémových problémů. Společná zemědělská politika prostě nefunguje. Poskytuje nesprávné pobídky k využívání půdy, který poškozuje životní prostředí a poškozuje lokality.Komunity: Masivní hromadění půdy na úkor společného dobra není modelem. Je udržitelný a rozhodně by neměl být financován z rozpočtu EU.

„Nemůžeme nadále připustit situaci, kdy peníze EU způsobují takové škody v mnoha zemích. Komise musí jednat a nemůže zabořit hlavu do písku. Potřebujeme transparentnost ohledně toho, jak a kde peníze EU skončí, a jsou zveřejňováni vlastníci. Finalisté velkých zemědělských společností a ukončení střetu zájmů. SZP musí být reformována pouze tak, aby fungovala v zájmu lidí a planety a v konečném důsledku je odpovědná občanům Evropské unie.

„Viděli jsme v mé zemi, jak zemědělské fondy EU obohacují celou třídu lidí, dokonce i předsedu vlády. V SZP panuje systematický nedostatek transparentnosti,“ řekl Mikuláš Bixa, člen Evropského parlamentu za Pirátskou stranu a Strana zelených / EFA člen Výboru pro kontrolu rozpočtu. Během procesu distribuce i po něm. Národní platební agentury ve střední a východní Evropě při výběru příjemců nepoužívají jasná a objektivní kritéria a nezveřejňují všechny relevantní informace o tom, kam peníze směřují. zveřejněny, jsou často vymazány po povinném dvouletém období, což je téměř nemožné kontrolovat.

„Transparentnost, odpovědnost a vhodný audit jsou zásadní pro budování zemědělského systému, který funguje pro všechny, místo aby obohatil několik vybraných. Bohužel jsou údaje o příjemcích podpory roztroušeny po stovkách záznamů, které často nemohou být interoperabilní s nástroji UNHCR pro detekci podvodů.“ Pro Komisi je téměř nemožné určit případy korupce, ale často si neuvědomuje, kdo jsou koneční příjemci a kolik peněz dostávají. V probíhajících jednáních o novém konsolidovaném odvolacím období nemůžeme dovolit členským státům pokračovat v práci s touto nedostatečnou transparentností a dohledem EU. “.

Zpráva je k dispozici Online zde.

READ  Akcionáři Monety znovu vydají akcie výměnou za obchod Airbank v hodnotě 1,2 miliardy dolarů

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *