Djokovič usiluje o vítězství nad Machakem při návratu na kurty v Dubaji

Djokovič usiluje o vítězství nad Machakem při návratu na kurty v Dubaji

28. února (Reuters) – Novak Djokovič vyhrál svůj návrat na turnaj ATP po vítězství na Australian Open, ale musel tvrdě pracovat, aby porazil Čecha Tomáše Macháka 6-3 3-6 7-6 (1) na dubajském šampionátu v tenise. Otvírák v úterý.

Djokovič, který po svém 378. startu jako světová jednička překonal rekord Steffi Grafové po většinu týdnů jako světová jednička, se pohyboval s lehkostí a nevykazoval žádné dlouhodobé následky natržení stehenní šlachy, které utrpěl minulý měsíc v Melbourne Parku.

Ale byly tam nějaké známky rzi, zejména na Djokovičově podání, které se zdálo selhat v polovině prvního setu, než znovu získal kontrolu a využil na začátku zápasu, když Machak podával dlouhý úder.

Pětinásobný dubajský šampion byl v úzkých, když v dalším setu prohrával 3:0 poté, co znovu upustil podání a udělal 16 nevynucených chyb, které umožnily velkému útočníkovi Machakovi dovést zápas k rozhodnutí.

Poslední aktualizace

Zobrazit 2 další příběhy

Meshach začal mít problémy s pravým zápěstím na začátku třetího setu a Djokovič se dostal do vedení 3-1, ale Čech se srovnal na 4-4 pomocí několika jemných curlingových úderů. .

Machak padl jako první v tiebreaku a Djokovič nepotřeboval další dorovnání, když konečně uhasil světovou 130. sérii a prodloužil svou vítěznou sérii v roce 2023 na 13 zápasů.

„Thomas nehrál jako světová stotřicítka. Hrál skvělý tenis a zaslouží si veškerý potlesk. Dělal mi nejrůznější problémy, ale když to bylo důležitější, našel jsem jiné vybavení,“ řekl Djokovič.

„Fyzicky na tom můžu být lépe. Požaduji nejvyšší standardy v tenisové kvalitě a přípravě. Měl jsem zranění a potřeboval jsem chvíli volna. Ale doufám, že s postupem turnaje zvednu i úroveň tenisu.“

Djokovič bude hrát s Nizozemcem Talon Griekspor.

Šampion Rotterdamu a Dauhá Daniel Medveděv, nasazený jako třetí, se dříve kvalifikoval do dalšího kola poté, co porazil Itala Mattea Arnaldiho 6-4, 6-2.

READ  2022 French Open, dvouhra žen, losování, držák

Felix Auger-Aliassime měl těžší zápas proti Američanovi Maxime Cressymu, ale čtvrtý nasazený zvítězil 7-6 (4) 3-6 6-3, zatímco melbournského semifinalistu Karena Khachanova rozbil Butch van de Zandscholp 7-5 6. 2 výhra.

(Zpráva Shrivathsa Sridhar) v Bengaluru Střih Toby Davies

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *