Supersaurus může být nejvyšším dinosaurem na Zemi

Titul nejdelšího možná vyhraje Supersaurus, který se po Spojených státech proháněl před miliony let dinosaurus Ve světě.

Dinosaurus dosáhl výšky mezi 128 a 137 stopami, podle výzkumu prezentovaného na výroční konferenci Society of Vertebrate Paleontology. Živé vědecké zprávy. To znamená, že je delší než Boeing 737 a modrá velryba.

Představte si 13patrovou budovu, která byla převrácena na stranu. Toto je délka tohoto dinosaura. Nebo z jiného pohledu, tento supersaurus byl asi třikrát delší než průměrný školní autobus.

Nebojte se, i když by vás pravděpodobně mohli rozdrtit, tito dinosauři byli býložravci a žili v raném období křídy před 154 až 142 miliony let, uvádí Muzeum přírodní historie.

„Co způsobuje strach?“Nově objevený druh dinosaura byl děsivá bestie

Vědci však uznávají, že nemusí jít o nejvyššího dinosaura světa. Kosti dinosaurů se často nacházejí ve fragmentech, což znamená, že u mnoha dinosaurů nemusí být objeveny všechny jejich kosti, takže není možné přesně odhadnout jejich výšku, řekl Brian Curtis, paleontolog z Arizona Museum of Natural History, který vede výzkum.

Supersaurus byl již zapojen do míšení s jinými fosiliemi, které vědci nedávno opravili. Nová sada fosilií vykopaných na místě posledního odpočinku dinosaura byla zkombinována s těmito špatně umístěnými kostmi, což pomáhá vytvořit úplnější obrázek o délce dinosaura, Live Science zmíněno.

Vykopávky na místě začaly již v roce 1972, kdy paleontologové objevili v Coloradu obrovskou hromadu kostí. Curtis popisuje nález jako „kostní salát“ a vědci původně věřili, že kosti Supersaura ve skutečnosti patřily třem samostatným dinosaurům.

Výzkum, který byl představen 5. listopadu, nebyl publikován v recenzovaném časopise.

Autorku @michelle_shen10 můžete sledovat na Twitteru.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.