Nezaměstnanost v Evropské unii v březnu meziročně vzrostla o 7,3%

Ankara

Statistický úřad Evropské unie v pátek uvedl, že míra nezaměstnanosti Evropské unie v březnu meziročně vzrostla na 7,3%, ze 6,4%.

Eurostat v tiskové zprávě uvedl, že míra nezaměstnanosti v eurozóně také meziročně vzrostla ze 7,1% na 8,1% ve třetím měsíci roku 2021.

Eurozóna / Eurozóna nebo EA19 zastupuje členské státy, které používají jednotnou měnu – euro -, zatímco 27 ​​zemí EU zahrnuje všechny členské státy bloku.

Eurostat uvedl, že v březnu bylo nezaměstnaných více než 15,5 milionu mužů a žen v 27 zemích Evropské unie, z toho 13,1 milionu v eurozóně.

Počet nezaměstnaných se však meziměsíčně meziměsíčně snížil o 237 000 a v březnu meziročně vzrostl o téměř dva miliony lidí.

„Vypuknutí Covid-19 a opatření k jeho boji vedla k prudkému nárůstu počtu žádostí o dávky v nezaměstnanosti v celé Evropské unii,“ uvedl úřad.

Mezitím bylo v březnu v Evropské unii asi 2,95 milionu lidí mladších 25 let, což představovalo 17,1% míry nezaměstnanosti mladých lidí.

Míra nezaměstnanosti žen v Evropské unii činila 7,7% za měsíc, zatímco u mužů činila 7,0%.

V březnu mělo nejvyšší míru nezaměstnanosti Španělsko (15,3%), Itálie (10,1%), Litva (8,9%) a nejnižší Polsko (3,1%) a Česká republika (3,2%).

Web Anadolu Agency obsahuje pouze část zpravodajských článků zaslaných předplatitelům systému AA News Broadcasting System (HAS). Kontaktujte nás ohledně možností předplatného.

READ  Neporazená česká dvojice si získala titul

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *