Zóna spalování tuků, zuby a sepse: Týden v pohodě a pohodě

Čtete náš týdenní newsletter Well+Being. Registrujte se zde Doručeno do vaší schránky každý čtvrtek.

Veselý čtvrtek. Tento týden se učíme z komentářů čtenářů a dozvídáme se o zóně spalování tuků. Máme pro vás naše týdenní „zábavné“ svačiny a tipy na samovyšetření prsou. Ale předtím…

Povinná četba pro tento týden:

  • Pečujte o své zuby a dásně. Váš mozek vám poděkuje Vy.
  • Miluješ mě ještě? Vztahové výzvy úzkost.
  • Sepse ji málem zabila. tento Je to tak, jak to bylo.
  • Jste závislý na své oblíbené svačině? Můžete poděkovat Big Tobacco Pro tohle.

Úzkost z nouze na toaletě

V poslední době jsme hodně psali o úzkosti způsobené nouzovými situacemi na toaletách – a čtenáři reagovali.

Náš fotografický příběh o výzvách při hledání veřejné koupelny vyvolal více než 1 000 komentářů. Slyšeli jsme od čtenářů, kteří zjistili, že potřeba přístupu do koupelny se stala naléhavější kvůli řadě zdravotních problémů.

„Bylo by skvělé, kdybychom v Americe získali více veřejných toalet. Teoreticky je to otázka lidských práv, ale v praxi je největším problémem veřejných toalet v Americe většina americké veřejnosti.“ Útok dronem

„Je nemyslitelné, aby ‚někam jít‘, natož tam, kde je to bezpečné a čisté, bylo ve většině amerických měst tak nedostupné. — CT z New Jersey

„Dobrá práce pro vzdělávání veřejnosti a zákonodárců o lidském právu na hygienu – toaletu!“ — Jill Christiansonová

„Děkuji!!! Mám hyperaktivní močový měchýř a musím plánovat každý krok každé cesty. Když jsem žil v Londýně, znal jsem všechny veřejné záchody v centru města a podél potrubí, které jsem často používal. Když jsem poprvé navštívil New York, nenáviděl jsem Většinu času trávím starostí, že žádného nemůžu najít. Miluji kempování, ale musím jet několikrát za noc; pro ženu to není tak jednoduché. — citizen_concerned_320_m

READ  Pracovníci v první linii popisují příznaky, kterých si všimli v poslední vlně Covidu

Ne všichni byli soucitní.

„Vlastním maloobchodní prodejnu a jeden čas byly mé koupelny přístupné veřejnosti. To bylo do té doby, než se moje koupelny používaly pro obchody s drogami a injekce. Když lidé chodili dovnitř a ven z obchodu užívat, kupovat nebo prodávat drogy, musel zastavit displej.“ -James Kraskoukas

„Ačkoli jsem nakloněn lidem, kteří mají podmínky, které je nutí naléhavě cestovat na toaletu, důrazně odmítám nutit podniky, aby zákazníkům otevíraly pouze toalety pro zaměstnance. Toaleta pro zaměstnance se obvykle nachází v zadní části, kde je inventář, který ještě není označeno spotřebiči.“ Ochrana proti krádeži, police pro zaměstnance, skříně, věšáky atd. Vždy existuje riziko, že zákazník udělá hrozný nepořádek a neuklidí to. – Reg Morgan

Letos v létě také stovky čtenářů reagovaly na naši rubriku Zeptejte se lékaře na téma střevní inkontinence. Doktorka Trisha Pasricha poznamenala, že je častější, než byste si mysleli, a postihuje asi 8 procent dospělých ve Spojených státech. Zvýšení vlákniny ve stravě může pomoci, napsala.

Pokud vám unikly naše předchozí zprávy, příběhy najdete zde a zde.

Najděte svou zónu spalování tuků

I když se to může zdát děsivé, najít rychlost, při které vaše tělo spaluje nejvíce tuku, může být jednodušší, než si myslíte.

„Existuje mnoho dobrých důvodů, proč byste mohli chtít najít svou zónu spalování tuků, a nemají nic společného s hubnutím a vzhledem,“ píše Gretchen Reynolds. Tuková tkáň může mít i u lidí s normální hmotností nežádoucí metabolické následky. Jeden odborník řekl, že tukové buňky často uvolňují látky spojené se zánětem a dysfunkcí inzulínu, které přispívají k cukrovce, srdečním onemocněním a dalším onemocněním.

To, zda při cvičení spalujete primárně tuky nebo sacharidy, závisí především na intenzitě cvičení. Obecně platí, že čím tvrději pracujete, tím více vaše tělo spoléhá na sacharidy.

READ  Kmeny koronavirů z Kalifornie ve Velké Británii bojují o nadvládu

Někoho možná překvapí, že čím lehčí je cvičení, tím více vaše tělo využívá tuk jako palivo, takže snazší cvičení je klíčem k zóně spalování tuků.

Chcete-li se dozvědět více, přečtěte si celý příběh.

Proč se samovyšetření prsů již nedoporučuje?

Tento týden se čtenář ptá, proč lékaři nedoporučují samovyšetření prsou. Mnohé čtenáře možná překvapí, že testování není vnímáno jako způsob, jak snížit úmrtnost na rakovinu prsu. To neznamená, že byste neměli jednat, pokud si všimnete změny na svých prsou.

„Je důležité rozpoznat významné změny prsou, které mohou lidé objevit ve svém běžném životě při sprchování, holení, aplikaci deodorantu nebo nošení podprsenky,“ napsal Pasricha. „Asi 1 z 5 pacientů, kteří přežili rakovinu prsu, uvádí, že rakovinu prsu objevili „náhodně“ tímto způsobem.“

Chcete-li se dozvědět více, přečtěte si celý článek. Pasricha je lékař v Massachusetts General Hospital a instruktor medicíny na Harvard Medical School. Je připravena odpovědět na vaše otázky! Použijte naše Zeptejte se lékaře formuláře Chcete-li odeslat otázku, můžeme na ni odpovědět v budoucím sloupci.

Zde je několik věcí, které nám tento týden přinesly radost.

  • Užijte si některé z nejlepších fotek tohoto týdne z The Washington Post. Podívejte se na předčasné Vánoce v Londýně, na předávání Hail Mary v ideální chvíli a na východ slunce v Kapitolu USA.
  • Objevte kořenící směs Everything Baking Seasoning Blend a přidejte ji do svého salátu.
  • Tento veverčí našeptávač vás rozesměje.
  • Kupte si květiny. Naučte se, jak je zařídit jako profík.

Chcete se dozvědět více o Joy Snacks? Náš publicista na Brain Matters. Richard Sima vysvětluje. YMůžete také Přečtěte si tento příběh jako komiks.

Dejte nám vědět, jak na tom jsme. Pošlete mi e-mail na [email protected]. Můžete také Najděte nás na TikTok.

READ  Posádka SpaceX se po rekordní misi vrací na Zemi

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *