Německo zavádí kontroly na hranicích, protože Rakousko a Česká republika bojují proti koronaviru

Zhoršující se situace v rakouské provincii Tyrolsko a v České republice přinutila Německo vyhlásit nové hraniční kontroly s oběma zeměmi, aby se zabránilo šíření nákazy. Německý ministr zdravotnictví Jens Spahn uvedl, že nová pravidla, která vstoupí v platnost v neděli, jsou „nevyhnutelná“.

„Chránit populaci před virovými mutacemi – proto se federální vláda včera rozhodla vyhlásit Českou republiku, Tyrolsko a Slovensko za odlišné regiony pro koronaviry,“ uvedl na páteční tiskové konferenci Spahn.

„To znamená, že bude existovat zákaz přepravy – bez výjimek musí být provedeny testy před vstupem do Německa – a existuje závazek karantény.“

Případy koronavirů v Německu se v poslední době snížily navzdory novým, nakažlivějším variantám. V pátek země zaznamenala 9 860 nových infekcí – pokles o 3 048 ve srovnání se stejným dnem minulého týdne. Rakousko a Česká republika podobný pokles počtu případů nezaznamenaly.

Tirolská vláda ve středu uvedla, že k úterý identifikovala 438 potvrzených a podezřelých případů jihoafrického typu. Vědci jsou znepokojeni tímto kmenem, protože tomu tak je Zdá se, že mutace snižují účinnost U některých vakcín proti koronaviru.

Ve snaze omezit šíření alternativy nasadily místní orgány 1200 policistů a vojáků. Počínaje půlnoční pátek a trvající 10 dní budou nasazeni na hraničních kontrolních stanovištích v Tyrolsku, aby bylo zajištěno, že kdokoli, kdo se pokusí opustit provincii, bude mít negativní test na přítomnost koronavirů, který nepřesáhne 48 hodin, řekl CNN Stefan Ider, mluvčí tyrolské policie. .

Děti, náklad a cestující projíždějící Tyrolskem jsou ze zákona osvobozeni.

Český parlament mezitím ve čtvrtek odmítl prodloužit výjimečný stav. Výsledkem je, že mnoho omezení koronavirů v zemi bude zrušeno automaticky v neděli, když skončí současný stav nouze, a to navzdory skutečnosti, že se virus nadále rychle šíří po celé zemi.

READ  Netflix oznamuje Extrakci 2, protože postava Chrise Hemswortha zjevně nezemřela

Český ministr zdravotnictví Jan Platný varoval, že jakékoli uvolnění omezení v této fázi ohrozí vyčerpání kapacity zdravotního systému. To se již děje v některých nemocnicích v Karlovarském okrese na dalekém západě země.

Toto rozhodnutí přišlo v důsledku hlubokého politického sporu mezi menšinovou vládou vedenou populistickým premiérem Andre Babisem a opozicí, která Babiše obvinila, že nedělá dost pro to, aby virus zadržel.

Opozice mimo jiné tvrdila, že nedostatek finanční podpory ze strany vlády pro jednotlivce a podniky postižené pandemií znamená, že lidé nedodržují pravidla a přeskakují karanténu, protože nemohou riskovat ztrátu svého příjmu.

Když Babish odmítl přijmout jejich návrhy, opozice hlasovala proti prodloužení výjimečného stavu. Později v zemi se budou konat důležité parlamentní volby.

Podle údajů ministerstva zdravotnictví Česká republika od začátku pandemie hlásila více než 1 milion případů infekce. Pokud jde o počet úmrtí Covid-19 na 100 000 lidí, je to podle údajů Johns Hopkins University páté nejhorší na světě po San Marinu, Belgii, Slovinsku a Velké Británii. A to navzdory skutečnosti, že země unikla první vlně epidemie loni na jaře relativně nezraněná.

Zmínil jsem se o Nadine Schmidtové a Claudii Otto z Berlína. Ivana Kotasova psala a psala z Londýna.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *