Těžba bitcoinů bude emitovat více uhlíku dříve než v České republice, tvrdí nový výzkum

Nová studie odhaduje, že energeticky náročný proces těžby bitcoinů v Číně by mohl brzy vygenerovat 130,50 milionů metrických tun emisí uhlíku každý rok – více než roční produkce České republiky v roce 2016.

Jak bylo uvedeno v tisku Příroda komunikace Vědci z univerzity v Čínské akademii věd dnes předpovídají, že roční spotřeba energie bitcoinového blockchainu v Číně dosáhne vrcholu v roce 2024. V tomto okamžiku bude bitcoinový důl vyžadovat přibližně 297 terawatthodin energie a ročně vypustí 130,50 milionu metrických tun uhlíku. Tyto emise překonaly celkové emise skleníkových plynů všech středních zemí, včetně České republiky nebo Kataru.

Abychom trochu ustoupili, bitcoin je kryptoměna, která umožňuje peer-to-peer převody bez nutnosti centralizované moci jako banka. Transakce jsou zprostředkovány a zaznamenány v digitální knize zvané blockchain, kterou sdílejí všichni účastníci systému. Těžba bitcoinů je proces kontroly bitcoinových transakcí v síti a jejich registrace ve veřejném blockchainu. K tomu musí počítač vyřešit složité matematické úlohy. Jako odměnu za přispění svých počítačových zdrojů do sítě dostává „horník“ nově vyvinutý bitcoin.

Tyto matematické problémy ztěžují řešení a získávání nových bitcoinů těžbou. První uživatelé kryptoměny používali ke generování bitcoinů na svých domácích počítačích, ale nyní to vyžaduje impozantní množství výpočetního výkonu a počítačů v hodnotě celého skladu. To vyžaduje a Největší elektřina Stále více elektřiny se používá k chlazení počítačů, které pracují nepravidelně.

Podle nové studie představuje Čína více než 75 procent operací těžby bitcoinů po celém světě. Tvoří části venkovské severní Číny Skvělé místo Bitcoinový důl v průmyslovém měřítku díky levné zemi a snadnému přístupu ke specializovaným výrobcům hardwaru.

V této nové studii vědci tvrdí, že spotřeba energie bitcoinů by mohla podkopat úsilí o globální udržitelnost, pokud nebudou okamžitě zavedeny drastické předpisy a změny politiky.

READ  Zapomeňte na vystoupení u českého zástupce, Dánska nebo Ukrajiny; Anglie je velmi spolehlivá, když porazila Anglii

V rámci výzkumu pomocí modelování zjistili, jak mohou různé politické změny změnit spotřebu energie bitcoinů. Zjistili, že současné politiky, jako je zdanění uhlíku, jsou při kontrole emisí z bitcoinového průmyslu velmi neúčinné. Studie tvrdí, že cesta vpřed vede prostřednictvím regulačních zásad pro osobní stránky. Orgány mohou například zavést přísnější předpisy v odvětví bitcoinů v energetických regionech založených na uhlí a donutit horníky, aby se přestěhovali do podmáčených oblastí.

Vědci se shodli, že jejich předpovědi nejsou nesmysly, protože nezohledňují možné změny v čínském energetickém průmyslu nebo „neočekávané nejistoty … realita by se mohla odchýlit od předpovědi“.

Obdobně nejsou klimatické obavy kryptoměny všeobecně přijímány, někteří argumentují nadužíváním Obnovitelná energie v bitcoinových sítích Ve skutečnosti spouští revoluci čisté energie. Jeden z ekologických údajů bitcoinu Vážně diskutovaný materiál„Často vedená ideologií a politikou – a jak tato nová studie jasně ukazuje, debata pravděpodobně v příštích několika letech dosáhne bodu varu.


IFLSCIENCE tento týden

Získejte naše největší sci-fi příběhy do naší týdenní schránky!

Zaregistrujte se ještě dnes!


You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *