Vietnam porazil Panamu na mistrovství světa ve futsalu

Vietnamští hráči slaví poté, co 16. září 2021 vstřelili gól proti Panamě v zápase mistrovství světa ve fotbale FIFA. Foto: Vietnamská fotbalová asociace

Vietnam zvítězil ve čtvrtek večer ve druhém zápase mistrovství světa ve fotbale 2021 nad Panamou 3: 2.

Vietnam (44. ve světovém žebříčku) a Panama (38.) vstoupily do hry s nejvyšším odhodláním, kde bude mít vítězný tým velkou šanci na postup.

Trvalo jen tři minuty, než Vietnam našel otvírač po rychlém zakončení Nguyen Minh Tri. Dva týmy chodily tam a zpět až do deváté minuty, kdy Vietnam vstřelil druhý gól. Z rohu chytil Zhao Duan Fat razantní střelu z úzkého úhlu na 2: 0.

O čtyři minuty později Panama mezeru uzavřela gólem Abdala Castrillona.

Hned poté brankář Ho Van Y zasáhl míč a téměř do něj vstoupil. Po kontrole opakování rozhodčí rozhodl, že míč nepřekročil brankovou čáru.

Panama pokračovala v tlaku na Vietnam až do konce prvního poločasu a v poslední minutě vyrovnala. Vietnamští hráči udělali šest faulů a podle pravidel byla Panama udělena přímý volný kop bez zdi a Castrillon opět skóroval.

Ve druhém poločase, kdy se Vietnam držel proti neustálým útokům Panamy, se ujali vedení snahou jeden na jednoho od Nguyena Van Hieua ve 26. minutě, když dribloval kolem panamských hráčů a dokonce i před gólmanem. . Po gólu Panama zahřála obranu Vietnamu, ale nedokázala se dostat přes ruce brankáře Y.

Do konce zápasu zbývaly pouhé tři minuty a Panama přešla k agresivní hře, protože do útoku zaútočil i jejich brankář, ale všechny jejich střely nenašly síť a Vietnam vyhrál 3: 2.

Ve finálovém zápase skupiny D se Vietnam v sobotu setká s Českou republikou.

Panama 3-2 Vietnam

Mistrovství světa ve futsalu: Vietnam 3-2 Panama