Studie zjistila dvojnásobný oběh Atlantského oceánu

Nová studie dospěla k znepokojivým závěrům o změnách v zásadním aspektu globálního klimatického systému.

proč tě to zajímá: Zjevná slabost oběhu atlantického meridiánského slunovratu (AMOC) – především kvůli tajícímu ledu – připomíná, že změna klimatu může v budoucnu vést k nepříjemným překvapením.

News Lead: v Studie publikovaná v Přírodní vědy o Zemi Ve čtvrtek vědci uvedli, že AMOC – systém oceánských proudů, který zahrnuje Florida Current a Gulfstream – je v „nejslabším stavu za více než tisíc let“.

  • AMOC je termohalinní cirkulace oceánů a hraje důležitou roli v globálním řízení klimatu, včetně udržování teplot v Evropě teplejších, než by byly jinak pro zeměpisnou šířku.

Velký obraz: Tvoje matka Volal „Achillova pata“ podnebí, která způsobuje drastické změny, jak se mění a zastavuje v celé historii Země.

  • Ve filmu Pozítří z roku 2004 měla chvilku slávy, protože se zastavila a způsobila silné bouře a počasí, které zpustošily velká města po celém světě.

Ano, ale: Neočekává se, že by se něco blížilo této přísné linii, i kdyby proud mnohem více oslaboval, a Vědci stále nemají přímé porozumění O platnosti AMOC, a proto byli nuceni použít ve studii údaje o agentech.

Sečteno a podtrženo: Největší příčinou obav ze změny klimatu – a práce na jejím řešení – nejsou nejpravděpodobnější, ale přežívající špatné důsledky, ale nejméně pravděpodobné důsledky, které by ve skutečnosti mohly být existenční.

READ  Odhalte scény ukryté ve starodávných etruských malbách

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *