Studie zjistila dvojnásobný oběh Atlantského oceánu

Nová studie dospěla k znepokojivým závěrům o změnách v zásadním aspektu globálního klimatického systému.

proč tě to zajímá: Zjevná slabost oběhu atlantického meridiánského slunovratu (AMOC) – především kvůli tajícímu ledu – připomíná, že změna klimatu může v budoucnu vést k nepříjemným překvapením.

News Lead: v Studie publikovaná v Přírodní vědy o Zemi Ve čtvrtek vědci uvedli, že AMOC – systém oceánských proudů, který zahrnuje Florida Current a Gulfstream – je v „nejslabším stavu za více než tisíc let“.

  • AMOC je termohalinní cirkulace oceánů a hraje důležitou roli v globálním řízení klimatu, včetně udržování teplot v Evropě teplejších, než by byly jinak pro zeměpisnou šířku.

Velký obraz: Tvoje matka Volal „Achillova pata“ podnebí, která způsobuje drastické změny, jak se mění a zastavuje v celé historii Země.

  • Ve filmu Pozítří z roku 2004 měla chvilku slávy, protože se zastavila a způsobila silné bouře a počasí, které zpustošily velká města po celém světě.

Ano, ale: Neočekává se, že by se něco blížilo této přísné linii, i kdyby proud mnohem více oslaboval, a Vědci stále nemají přímé porozumění O platnosti AMOC, a proto byli nuceni použít ve studii údaje o agentech.

Sečteno a podtrženo: Největší příčinou obav ze změny klimatu – a práce na jejím řešení – nejsou nejpravděpodobnější, ale přežívající špatné důsledky, ale nejméně pravděpodobné důsledky, které by ve skutečnosti mohly být existenční.

READ  Fekální kultura zvrátila známky stárnutí ve střevech, očích a mozku

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *