Americké zpravodajské služby naznačují, že íránští představitelé byli útokem Hamasu na Izrael překvapeni

Americké zpravodajské služby naznačují, že íránští představitelé byli útokem Hamasu na Izrael překvapeni

Spojené státy mají zpravodajské informace naznačující, že vysocí íránští představitelé byli zaskočeni Teroristický útok vedený Hamasem na Izraelpodle několika amerických úředníků obeznámených s touto záležitostí, předběžně naznačujících, že Teherán nebyl přímo zapojen do zinscenování smrtícího útoku ze 7. října.

Zatímco analýzy a shromažďování informací pokračují a mohou se objevit další informace, které jsou v rozporu s počátečními hodnoceními, úředníci obeznámení se zpravodajskými službami tvrdí, že klíčoví íránští představitelé, kteří obvykle vědí o operacích v regionu, zřejmě o útocích nevěděli.

Úředníci odmítli poskytnout podrobnosti o identitě íránských představitelů nebo povaze shromážděných informací. Americké zákonodárce ve středu ráno důvěrně informovalo několik agentur o situaci v Izraeli a možném zapojení Íránu. Morgan Moyer, vysoký představitel amerických zpravodajských služeb, v úterý také informoval menší skupinu. a The New York Times Poprvé bylo oznámeno, že Spojené státy měly zpravodajské informace, že útok Hamasu zaskočil vysoké íránské představitele.

Představitelé administrativy od začátku útoků tvrdili, že Írán dlouhodobě podporuje Hamás materiální, finanční a logistickou podporou, ale dosud nebyly objeveny žádné důkazy, které by spojovaly útoky, při nichž zahynulo více než 1200 Izraelců a zranily tisíce dalších, s Teheránem.

„[W]Od začátku jsme říkali, že Írán byl spoluviníkem tohoto útoku v širokém slova smyslu, protože poskytl lví podíl financování vojenskému křídlu Hamásu, poskytoval výcvik, poskytoval schopnosti, poskytoval podporu. „Měli s Hamásem jednání a komunikaci. zapnout a vypnout,“ řekl v úterý novinářům poradce pro národní bezpečnost Jake Sullivan. Roky a roky.“

Dodal: „V nadcházejících týdnech a dnech zvážíme další zpravodajské informace, abychom informovali o našich úvahách o této otázce, včetně toho, zda jsou v íránském režimu alespoň někteří, kteří mají jasnou představu o tom, co přichází, nebo dokonce přispěli k aspektům hmota.“ „Plánování,“ řekl v úterý na tiskové konferenci Matthew Miller, mluvčí ministerstva zahraničí.

Očekává se, že ministr zahraničí Antony Blinken ve středu odcestuje do Izraele, kde se setká s vysokými izraelskými představiteli a projeví solidaritu a podporu.

Ministerstvo ve středu potvrdilo, že počet amerických občanů zabitých v Izraeli vzrostl Vyšplhalo se na 22Místo pobytu 17 občanů je stále neznámé. Představitelé uvedli, že někteří z těchto jedinců mohli být drženi jako rukojmí Hamásu.

READ  Vysoké množství případů COVID v Číně vyvolává obavy z nákladů na omezení šíření

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *