Belgickému farmáři vadil kámen v cestě jeho traktoru. Přesunul to a francouzské hranice

Farmář v Belgii nechtěně změnil geografii přesunutím hranic své země s Francií. Farmář řídil traktor a zdálo se, že ho štvalo, že mu v cestě blokuje velký kámen. Zprávy BBC News. Proto to trochu posunul.

Další osoba kráčící v lese si nedávno všimla, že byl kámen přesunut. Milovníci historie věděli, že to nebyl jen kámen – byl tam, aby definoval hranice mezi těmito dvěma zeměmi.

Značka se podle BBC News posunula o 7,5 stopy, což Belgii poskytlo další území.

„Díky tomu se Belgie zvětšila a Francie se zmenšila, není to dobrý nápad,“ řekl David Laveau, starosta belgické vesnice Erkelen, francouzské televizní stanici TF1.

Laveau uvedl, že tento krok může způsobit potíže soukromým vlastníkům půdy – a sousedním zemím. Ale lidé v Belgii i ve Francii se tomu hodně smáli.

„Byl jsem šťastný,” smál se starosta. „Moje město bylo větší.” „Ale starosta Bossini Sur Roque nesouhlasil.“

„Měli bychom být schopni vyhnout se nové pohraniční válce,“ řekl starosta sousední francouzské vesnice La Voix du Nord podle BBC News.

Francie a Belgie sdílejí hranici 390 mil, kterou vytvořila smlouva z roku 1820 podepsaná po porážce Napoleona před Waterloo před pěti lety.

Kameny byly položeny, když byly hranice poprvé definovány v roce 1819.

Belgické úřady plánují jednoduše kontaktovat farmáře a požádat ho o vrácení karantény – pokud to však neudělá, belgické ministerstvo zahraničí může otevřít francouzsko-belgickou hraniční komisi, což se podle BBC News nestalo od roku 1930. Zemědělec může také čelit trestnímu stíhání, pokud to nedodrží.

Laveau pro belgický zpravodajský web Sodinvo řekl: „Pokud prokáže dobrou víru, nebude mít problém a tento případ vyřešíme přátelsky.“

READ  Alabama Kay Ivy podepisuje zákon zakazující pasy pro vakcínu COVID

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *