Střelba v Praze: Nejméně 15 lidí zabil vysokoškolák

Střelba v Praze: Nejméně 15 lidí zabil vysokoškolák

PRAHA (AP) – Ozbrojený muž ve čtvrtek zahájil palbu v univerzitní budově v centru Prahy, zabil 10 lidí a vyvolal rozšířenou paniku při jedné z nejhorších masových střeleb v historii, uvedla policie a městská záchranná služba. Česká republika.

Šéf pražské policie Martin Vondrášek řekl, že ke krveprolití došlo v budově katedry filozofie Univerzity Karlovy, kde byl střelcem student. Jeho jméno nebylo veřejně zmíněno.

Policie neuvedla žádné podrobnosti o obětech ani možném motivu střelby v budově nacházející se nedaleko Vltavy na náměstí Jana Palaze. Český ministr vnitra Vít Rákošan uvedl, že vyšetřovatelé nemají podezření na napojení na nějakou ideologii nebo extremistické skupiny.

Ředitel nedaleké galerie Rudolfinum Pavel Nedoma řekl, že z okna viděl, jak někdo stojí na balkóně budovy a střílí ze zbraně.

Policie uvedla, že stále prohledává oblast včetně balkonu, zda nehledá možné výbušniny. Pražský primátor Bohuslav Svoboda uvedl, že budova byla evakuována.

Budova je součástí náměstí a je obrácena k mostu přes řeku s výhledem na Pražský hrad, sídlo českého předsednictví. Prezident Peter Pavel řekl, že byl „šokován“ tím, co se stalo, a vyjádřil soustrast příbuzným obětí.

Tam, kde by si turisté, studenti a ostatní běžně užívali ikonický pohled na památník, se ve čtvrtek odpoledne odrážel chaos a hrůza. Policejní auta a sanitky se řítily po mostě, když se po prázdném náměstí, které policisté zablokovali, rozezněly sirény.

Některé videozáznamy z místa ukázaly, jak jsou lidé evakuováni z budovy a další se snaží schovat u zdi.

READ  Ruský Putin se nadcházejícího summitu G20 na Bali nezúčastní

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *