Indičtí lučištníci nuceni odstoupit z kvalifikace paralympijských her v České republice poté, co jim byla zamítnuta víza – Sports News, Firstpost

Česká republika označila Indii a Brazílii za „vysoce rizikové země“ a evropská ministerstva zdravotnictví a zahraničních věcí nedali povolení jedenácti silnému indickému kontingentu k účasti na akci v Novém Městě.

Reprezentativní obrázek lukostřelby. Reuters

Nové DillíIndičtí lučištníci byli v pátek nuceni odstoupit z finálové kvalifikace na paralympijské hry a turnaj světového žebříčku v České republice počínaje sobotou poté, co hostitelská země odmítla víza.

Indie a Brazílie byly Českou republikou označeny za „vysoce rizikové země“ a evropská ministerstva zdravotnictví a zahraničních věcí nedali povolení jedenácti silnému indickému kontingentu k účasti na akci v Novém Městě.

Archer, vodácký závodník Jyoti Balian, měl ve dnech 3. – 10. Července bojovat o paralympijskou kvótu.

„Indický sportovní úřad požádal o intervenci ministerstva zahraničních věcí za účelem získání zvláštního povolení od Národní sportovní agentury České republiky a ministerstev zdravotnictví a zahraničních věcí,“ uvedlo ve svém prohlášení ministerstvo sportu.

„Navzdory maximálnímu úsilí však 11členný poloindický střelecký tým dosud nezískal víza, což mělo za následek jejich stažení z akce.“

Ministerstvo sportu doporučilo indické lukostřelbě a indickému paralympijskému výboru, aby věc projednaly se Světovou lukostřeleckou komisí a Mezinárodním paralympijským výborem a protestovaly proti zrušení kvót na finále tokijských paralympijských her.

V únoru 2019 Mezinárodní olympijský výbor zrušil dvě ze 16 olympijských kvót na mistrovství světa ISSF v Dillí, protože indická víza nebyla udělena 25metrovému rychlému střelci z Pákistánu.

READ  Francouzské výsledky otevření | achát

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.