Švýcarsko může být tým, kterému nikdo nechce čelit

Švýcarsko může být tým, kterému nikdo nechce čelit

5. LISTOPADU (Reuters) – Švýcarsko v nedávné minulosti zasáhlo soupeře v těžké váze a ukázalo se, že je ve své době zápas pro každého, ale spadalo by spíše do kategorie „vážného soupeře“ než skutečných uchazečů o mistrovství světa v Kataru.

Po napínavé remíze 3:3 a penaltách vyřadili mistra světa Francii z mistrovství Evropy 2020, poté propadli Španělsku na penalty, když čtvrtfinále skončilo skóre 1:1.

Během kvalifikace mistrovství světa nebyli poraženi, čímž odsunuli evropské šampiony Itálii na druhé místo a odsoudili své sousedy k fiasku ve snaze dostat se do Kataru.

Ve svých prvních třech zápasech Ligy národů prohráli s Portugalskem, Španělskem a Českou republikou, ale poté porazili všechny tři v řadě v obrácených zápasech.

Jsou v mnoha ohledech neočekávané a nekonzistentní a ne nutně rysy, které si spojujete se Švýcary.

Pro trenéra Murata Yakina, který po mistrovství Evropy převzal vedení po slavném taktikovi Vladimiru Petkovičovi, to byla oddechovka. Ale zdá se, že hráči mají svůj styl.

Playmaker Xherdan Shaqiri řekl novinářům, když řekl, že kvalifikace na mistrovství světa byla splněna.

Budou se snažit zajistit si místo v osmifinále počtvrté na pěti turnajích, když vypadli ve skupině G s Brazílií, Kamerunem a Srbskem.

Bude to mít pocit, že jsme se před čtyřmi lety střetli s Jihoameričany a Evropany v Rusku, kde remizovali 1:1 s Brazílií a porazili Srbsko 2:1.

Měli by mít měřítko toho, jaký je průměr kamerunské reprezentace i tentokrát.

Ale jejich prohra 1:0 se Švédskem v osmifinále v Rusku byla až příliš znát a naposledy se dostali do čtvrtfinále mistrovství světa, když turnaj hostili v roce 1954.

V týmu je určitě kvalita, aby se to v Kataru povedlo. Brankář Jan Sommer patří k nejlepším brankářům a vzadu je spolehlivou kotvou nový obránce Manchesteru City Manuel Akanji.

READ  Mužskou reprezentaci ČR vede Jaroslav Berka

Záložníci Shaqiri a Granit Xhaka mají mezi sebou 214 startů, zatímco Brill Empolo vpředu může být se svou silou, rychlostí a vzdušnou převahou opravdová hrstka.

Švýcarsko mezi kandidáty určitě nebude, ale nikdo na ně nebude pohlížet jako na pěkné soupeře. Právě naopak, ve skutečnosti nemusí být mnoho těch, kteří by se s nimi rádi setkávali.

(Zpráva Nick Said) Střih Toby Davis

Naše kritéria: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *