Stále více Čechů, zejména teenagerů, dostává tinnitus. Je to covit, nebo deprese související s epidemií?

Je například cítit v tinnitu, vysoké frekvenci 6 000 Hz a výše. Pacient to slyší – ve dne i v noci. „

Dr. Jusana Veldov je fonetik a audiolog- specialista na poruchy hlasu a sluchu. Za poslední dva roky, od nástupu infekce koronavirem, mu diagnostikovali dvakrát tolik případů tinnitu než obvykle.

Například v rámci post-covit syndromu někteří pacienti ztrácejí čich a pociťují bolesti hlavy. Ale zaznamenali jsme velmi silné zlepšení nástupu tinnitu a nespavosti u lidí s strumou. Počet případů tinnitu je nyní výrazně vyšší než před vypuknutím nákazy.

Tinnitus je pocit zvuku, který se běžně označuje jako „píšťalka“, „píšťalka“ nebo „mumlání“, když není slyšet žádný zvuk. Porucha ucha je nejčastější, postihuje jednoho ze šesti lidí-ale hlavně starší lidi.

U mladých lidí je tinnitus často důsledkem neustálého vystavování hlasitým zvukům, známým jako akutrauma, říká Dr. Veldov.

Graf: Pixabay, CC0

Mladí lidé například chodí na hlasité koncerty a hned jim může zvonit v uších. Okamžitá léčba je důležitá, protože vyžadují infuze, kortikosteroidy a sezení v hyperbarické komoře.

Zatímco tinnitus je symptomem základního onemocnění, porucha vnitřního ucha se často projevuje úzkostí, depresí a nespavostí.

Tyto „psychologické faktory“ mohou způsobit zdvojnásobení případů a velkému počtu mladých lidí je diagnostikován tinnitus během infekcí koronavirem, říká Dr. Weldov. Příliš dlouhé sezení u počítače ale může být faktorem.

„Během vládního období, kdy se podniky začaly zavírat kvůli omezením nebo neúspěchu, stále více mladých lidí k nám začalo přicházet pod nátlakem, takže jsme museli pracovat s psychiatry.“

„IT profesionálové však mohou sedět u stolu 12 hodin se sklonenou hlavou a zvednutýma rukama, což způsobuje problémy v páteři a krčních tepnách, takže vnitřní ucho nedostává dostatek živin.

„V závislosti na příčině tinnitu a náročnosti léčby. Můžeme dosáhnout dobrých výsledků, pokud naši audiologicko-fonetickou léčbu podpoří také psychiatr. A komplexní rehabilitace pohybového aparátu.“

U lidí, kteří se zotavili z Govt-19, byly celosvětově hlášeny případy tinnitu a hluchoty. Ale souvislost a příčina zatím nebyla stanovena.

READ  Quito porazilo Eastbourne a zvýšilo šance Wimbledonu

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *