Jeden z největších druhů dinosaurů na světě byl objeven v Austrálii

Kromě seznamu nedávných objevů dinosaurů byl podle nové zprávy nalezen nový druh dinosaura – téměř dvakrát větší než značka Hollywood.

na Zpráva zveřejněná v pondělí v PeerJVědci potvrdili objev nových fosilií dinosaurů, které pocházejí z titanosaurianského sauropodu.

The Australský coprensis Jsou to největší druhy dinosaurů nalezené v Austrálii a podobné velikosti jako obří dinosauři v Jižní Americe. Váží 70 tun a měří mezi 82 a 98 stopami.

Sauropod, přezdívaný Cooper podle potoka jménem Cooper Creek poblíž objevu fosilií, se předpokládá, že žil během období křídy mezi 92 miliony až 96 miliony let. Sauropodové jedli rostliny a zahrnovali největší zvířata, která kdy žila na Zemi.

Fosílie byly objeveny před více než deseti lety na jihozápadě Queenslandu dvěma majiteli nemovitostí, kteří se později otevřeli Muzeum přírodní historie Iromanga Po objevu řady fosilních stránek titanosaurů.

Scott Hocknell, kurátor a paleontolog v Queenslandu, Scott Hocknall Reuters.

Vzhledem k umístění fosilií a jejich velké velikosti měli vědci potíže se studiem. Tehdy se Iromanga Museum of Natural History a Queensland Museum rozhodly použít 3D zobrazování k jejich porovnání s jinými fosiliemi po celém světě.

Hocknoll Řekl New York Times, Že v Austrálii plochý terén ztěžuje hledání fosilií.

Cooper se připojuje k nejstaršímu titanosaurovi objevenému v Argentině amonkeydactyl ‚ S nejstarším opozičním polylexem zaznamenaným v nedávných objevech.

„Monkeydactyl“: Vědci objevují létající plazy z jury s nejstarším protilehlým palcem

Asi před 140 miliony let: Objev nejstarších fosilií titanosaurů v Argentině في

Sledujte reportéra Ashu Gilberta @Coastalasha. E-mail: [email protected].

Tento článek se původně objevil v USA DNES: Objevte druhy dinosaurů v Austrálii, mezi největšími na světě

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *