Tom Pidcock a Laura Steiger zvítězili v úvodních závodech sezóny horských kol UCI 2023 v Novém Městě

Tom Pidcock vyhrál krátkou trať MTB v Novém Městě.

Tom Pidcock předvedl mistrovskou třídu závodního managementu a ukázal, proč je jedním z nich Nejlepší horské kolo Závodníci kolem něj, když si dojel pro vítězství v úvodním kole světového poháru UCI XCC. Sezóna horských kol UCI 2023 odstartovala v mokrém a deštivém Novém Městě v České republice, kde zlatý olympijský medailista oficiálně seděl na nově odhaleném kole. Horské kolo Pinarello Dogma XCpo instalaci prototypové verze Nevydané MTB Pinarellospolu s týmovou kolegyní mistryní světa Pauline Ferran-Privo v posledních několika týdnech.

Pidcock se rozhodl závodit jen pár hodin před startem závodu poté, co se Ondřej Cink odtáhl a poskytl tak místo pro Pidcocka, který se umístil na konci balíku pro rychlý a zběsilý závod horských kol cross-country. Pidcock se po většinu závodu držel vzadu a zbývala jen dvě kola před koncem, Brit byl stále 22. a nikdy to nevypadalo, že by chtěl ohrozit své soupeře vepředu. Pidcock si ale výhru nenechal upřít a z ničeho nic se objevil, když si to nejlepší nechal na konec. Jezdec na granátníku Ineos se toho chytil, když překročil čáru s důraznou oslavou, Novozélanďan Samuel Gaze se musel spokojit s druhým místem, když se snažil, ale nedokázal se rovnat Pidcockovi v závodě, s Německem Lucou Schwartzbauerem. Plošina.

Tom Pidcock závody na krátké dráze

Pidcock popisoval své vítězství po prezentacích na stupních vítězů a popsal své vítězství po prezentacích na stupních vítězů: „Zjistil jsem, že závodím až v 15 hodin ráno poté, co jsem měl trénink, předtím jsem zde byl na krátké trati druhý, takže je to dobré. vyhrát jednu. Zpočátku jsem nervózní, protože víš, radši bych začal o něco později, dal si trochu místa. Také jsem dnes nechtěl havarovat. Už jsem havaroval na krátké trati a mohlo by to zničit víkend. Takže ano, jen se snažím vyhnout se problémům.“

READ  Od FIFA ke skutečnému fotbalistovi: Jak český otec splnil synovi sen | fotbalové zprávy

Závod žen měl na startovní čáře naskládané pole velkých jmen včetně loňské vítězky Jolandy Neffové, obhájkyně celkového prvenství v seriálu Alessandry Keelerové, úřadující mistryně světa Pauline Ferran Prévot a bývalých mistrů světa. Kate Courtney a Effie Richards.

S deštěm na ženy to byl pro Rakušanku Lauru Steiger perfektní začátek sezóny. Tovární závodní jezdec Specialized protne cílovou čáru jako první po intenzivním závodění v prvním letošním elitním závodě horských kol světové série UCI Mountain Bike World Series XCC. Další místa na stupních vítězů obsadí Švýcarka Alessandra Kellerová s náskokem jedné sekundy před krajankou Sennou Freyovou.

Poté, co Laura Steiger překročila hranici, mluvila o svém vítězství: „Vůbec jsem to nečekala. Dopadlo to dobře. Bylo to velmi těžké, i když jsem musela bojovat o každé místo. Ve správném okamžiku jsem byla v na správném místě. Jsem opravdu rád, že dostanu „Za tak skvělou podporu kolem mě a díky jim všem. Je skvělé odjet v tomto dresu a jsem velmi hrdý, že to dokážu i se speciálním týmem jako před mou rodinou a přáteli. Je to úžasné.“

Laura Steiger vyhraje krátký kurz v listopadu & # xe9;  Mě  sto

Laura Steiger vyhrála krátkou trať v Novém Městě

Závody pokračují v Novém Městě o víkendu a zítra od 10 hodin můžete sledovat Tom Pidcock, jak závodí Elite Men’s XCO po boku Elite Women, živě na GCN+, Eurosport a Discovery+. Se závody U23 XCO dnes od 13:00 u stejných poskytovatelů.