Španělsko, Skotsko a Turecko si rezervují svá místa na Euro 2024

<فئة="وصلة " href="https://sports.yahoo.com/soccer/players/3871560" بيانات-i13n="ثانية:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link" بيانات-ylk="slk:Gavi;sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link;itc:0">Vítěz Gavi</a> V Oslu uvnitř <a class="وصلة " href="https://sports.yahoo.com/soccer/teams/spain/" بيانات-i13n="ثانية:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link" بيانات-ylk="slk:إسبانيا;sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link;itc:0">Španělsko</a> Kvalifikoval se na UEFA Euro 2024 (Friedrich Rennes) /afp.com/2c486fdbd4ebbe7b20dff935d11b41a5″ data-src=“https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/SHjyC1S31hmsQaMd6m-GlW cjt3PTk2MDtoPTY0MA–/https https: //media.zenfs.com/en/ afp.com/2c486fdbd4ebbe7b20dff935d11b41a5″/></div>
</div>
</div>
<div class=

Španělsko si zajistilo své místo na Euro 2024 v neděli výhrou 1:0 venku s Norskem, které také poslalo Skotsko do skupiny A a Turecko se připojilo k rostoucím kvalifikačním řadám.

Záložník Barcelony Javi vstřelil jediný gól na začátku druhého poločasu v Oslu, když jeho střelu odrazila na roh a pomohla Španělsku kvalifikovat se do finále příštího roku v Německu se zbývajícími dvěma zápasy.

Trenér Španělska Luis de la Fuente řekl: „Jsme velmi šťastní, protože tým se hodně rozvinul a má skvělou budoucnost.“ „Pracovali jsme, abychom se dostali do tohoto okamžiku.“

Ve skupině A se umístili na rozdíl branek, ale výsledek zajistil, že Skotsko mělo vstupenku na turnaj také, přičemž Norsko ve svém posledním zápase příští měsíc zaostávalo o pět bodů.

Kapitán Skotska Andy Robertson řekl: „Když jsme se minule kvalifikovali přes kvalifikace, stanovili jsme si cíl, že to příště uděláme automaticky, a toto je první splněná mise.“

Norsko se nekvalifikovalo na velký turnaj od Eura 2000, ale tým, který tvoří Erling Haaland a Martin Odegaard, má stále naději na postup do play-off.

Gruzie porazila Kypr 4:0 ve druhém zápase této skupiny.

Turecko ukončilo důležitý týden, ve kterém bylo oznámeno, že bude hostit Mistrovství Euro 2032 s Itálií, a to tím, že v posledních minutách změnilo svůj přístup a porazilo Lotyšsko 4:0 a zajistilo si místo ve finále.

Yunus Akgun otevřel skóre těsně před hodinou a bývalý útočník Evertonu Cenk Tosun skóroval dvakrát pozdě ze střely Kerima Akturcuglua a dovršil tak výhru vedoucích skupin D.

„Jsem velmi šťastný, že jsme dnes večer potvrdili (kvalifikaci) tímto vítězstvím,“ řekl trenér Turecka Vincenzo Montella webu UEFA.

„Momentálně jsem asi nejšťastnější trenér na světě. Proto si to nejdřív užiju a pak budeme hned pokračovat v přípravě.“

– Wilson oživuje Wales –

Turecko je na druhém místě, šest bodů za Walesem, který přeskočil Chorvatsko na druhé místo díky dvěma gólům Harryho Wilsona při výhře 2:1 nad týmem, který se loni v Cardiffu dostal do semifinále mistrovství světa.

Wilson předběhl chorvatskou obranu a skóroval úvodní gól krátce po poločase a pak se podíval na druhý centr domácího Dana Jamese.

Mario Pasalic snížil ztrátu, ale Wales nyní kontroluje svůj osud před závěrečnými koly kvalifikačních zápasů v listopadu.

Chorvatsku hrozí, že poprvé od mistrovství světa 2010 po dvou porážkách v řadě přijde o velký turnaj.

Švýcarsko potřebovalo dva pozdní góly doma s Běloruskem, aby remizovalo 3:3, ale prohrálo první místo ve skupině devět s Rumunskem.

Xherdan Shaqiri dostal v St. Gallenu náskok Švýcarska, než Bělorusko, které loni v březnu prohrálo se stejným soupeřem 5:0, vyrovnalo přes Maxe Ebonga.

Denis Polyakov poslal Bělorusko do vedení z rohového kopu a hosté se těšili na šokující vítězství, když třetí gól vstřelil v 84. minutě Dmitrij Antlevskiy.

Manuel Akanji skóroval z přímého kopu, který zahrál Shaqiri, aby na poslední chvíli dovedl hosty k návratu domácího týmu, když střídající Zaki Amdouni zachránil červenou Švýcarsko a v 90. minutě vstřelil vyrovnání.

Rumunsko dosáhlo snadného vítězství nad Andorrou 4:0, aby se vzdálilo o jeden bod, ale Švýcarsko má zápas v ruce poté, co byl čtvrteční výlet do Tel Avivu odložen kvůli válce mezi Izraelem a Hamasem.

Kvůli konfliktu byl zrušen i nedělní zápas Kosova s ​​Izraelem.

Tomáš Souček v Plzni vstřelil gól z pokutového kopu v 76. minutě a zajistil české reprezentaci těžké vítězství 1:0 nad Faerskými ostrovy a postoupil tak na druhé místo ve skupině E za Albánii.

Polsko trpělo absencí zraněného útočníka Roberta Lewandowského a bylo nuceno zezadu remizovat s Moldavskem ve Varšavě 1:1.

Poláci jsou třetí v divizi, ale odehráli o zápas více než první a druhá místa. V zápase, který musíte vyhrát, hostí 17. listopadu Čechy.

Sedm z 24 volných míst je nyní obsazeno. Německo se automaticky kvalifikovalo jako hostitelská země, zatímco Francie, Portugalsko a Belgie si zajistily svá místa v pátek.