Španělsko dominuje fotbalu lehce po Česku

Od Fernanda Callase

Málaga (Reuters) – Góly Carlose Solera a Pabla Sarabia zajistily Španělsku v neděli vítězství 2:0 nad Českou republikou, čímž se dostaly do čela skupiny A Ligy národů UEFA.

Loňští finalisté od začátku dominovali a otevřeli skóre, když ve 24. minutě vypálil zblízka Soler po parádní přihrávce muže zápasu Marca Asensia.

Střídající Sarabia navýšil vedení Španělska v 75. minutě, když zakončil protiútok iniciovaný 17letým záložníkem Barcelony Jaffem.

Španělky, které oblékly dres ženského týmu, aby podpořily své ženské protějšky, které se příští měsíc zúčastní mistrovství Evropy v Anglii, vedou pořadí skupiny A2 s osmi body ze čtyř zápasů.

Portugalsko kleslo na druhé místo se sedmi body po prohře 1:0 se Švýcarskem.

Třetí Češka má čtyři body, jeden bod před Švýcarskem, které si letos připsalo první výhru v soutěži.

Luis Enrique udělal devět změn v základní sestavě, která ve čtvrtek porazila Švýcarsko 1:0.

Při svém prvním startu za Španělsko od listopadu 2020 poskytl Asensio přihrávku, kterou Soler vypálil z bezprostřední blízkosti.

Španělsko nadále ohrožovalo Čechy a mělo 73 % míče, ale často postrádalo přesnost, aby to bylo důležité. Dokázali skórovat až poté, co ve druhém poločase Jaffe odešel z lavičky.

A v 75. minutě mladík ukradl míč a prošel dvěma soupeři, než prošel přes Ferrana Torrese, který přešel do Sarabia. A nechat záložníka Paris Saint-Germain trefit míč do prázdné branky.

„Všechno bylo perfektní,“ řekl Soler TVE.

„Přišli jsme s touhou dát fanouškům, kteří vytvořili tak skvělou atmosféru, vítězství, které přišlo se skvělým výkonem.

„Dokončení vedoucích skupin je třešničkou na dortu, takže to bylo obrovské úsilí a skvělý večer.“

(Zprávy Fernando Klass; střih Pritha Sarkar)